ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ekim 2014 Cuma 11:54

Boşalt boşalt bitmedi

Boşalt boşalt bitmedi

Tokat’ta mahalle halkının şikayeti üzerine temizlik işçileri tarafından boşaltılan evden 5 kamyon çöp ile hurda malzeme çıktı.


Tokat’ta mahalle halkının şikayeti üzerine temizlik işçileri tarafından boşaltılan evden 5 kamyon çöp ile hurda malzeme çıktı.

Çay Mahallesi Dokuztaşlar Caddesi’nde ikamet edenlerin şikayeti üzerine Valilik kararıyla Tokat Belediyesi Zabıta ekipleri, temizlik işçileri ve polis ile sabah saatlerinde harekete geçti. Kimsenin yaşamadığı tek katlı eve giren temizlik işçileri çöplüğe dönen evi boşalttı. Ayrıca evin yanındaki hurdalıkta bulunan malzemelerde kepçe yardımı ile kamyona yüklenerek kaldırıldı. Evden çıkarılan eşyalar ile birlikte 5 kamyon hurda malzeme çöplüğe götürüldü. Ev sahibi 52 yaşındaki O.Ü’nün ise Karşıyaka Mahallesi’nde ikamet ettiği öğrenildi.

Mahalle Muhtarı Zafer Poyraz, 2011 yılından bugüne ev sahibinin eline geçen malzemeyi evine taşıdığını söyledi. Şahsı uyarmalarına rağmen sonuç alamayınca resmi makamlara dilekçe ile başvurduklarını ifade eden Poyraz, evin boşaltılma kararını çıktığını belirterek, “Ev sahibi başka bir mahallede oturuyor. Bu işi ticari amaçlı yapsa iki üç yıldır bunları burada bekletmezdi. Kendisini uyardık ama bizlere ‘Mülkiyet benim, kimse karışamaz’ dedi. Böyle olur mu burada bir yangın çıksa kim kurtaracaktı mahalleyi” diye konuştu.


KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER