ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 17:32

Boğazlıyan İmam Hatip Ortaokulu’na ön kayıtlar başladı

Boğazlıyan İmam Hatip Ortaokuluna ön kayıtlar başladı


Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde İmam Hatip Ortaokulu'na ön kayıtlar başladı. 2012-2013 yılında başarıları ile adından söz ettiren Boğazlıyan İmam Hatip Ortaokulu’na vatandaşlar ve öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. Boğazlıyan İmam Hatip Ortaokulu’nda, ilkokul 4. sınıfı bitiren öğrenciler ile geçen yıl herhangi bir okulun 5. sınıfında okuyan öğrenciler de 6. sınıfa kayıt yaptırabilecek.

Boğazlıyan Eğitim Bir-Sen Yönetim Kurulu üyesi Salih Ulusoy, İmam Hatip Ortaokulu’na kayıtların başladığını söyledi. Ön kayıt için öğrenci ya da velisinin nüfus cüzdanı ile okulu ziyaret etmelerinin yeterli olacağını belirten Ulusoy, kayıtların Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İmam Hatip Ortaokulu idare odasına yapılacağını ifade etti.

Öğrencilerin, 2012-2013 eğitim öğretim yılında çok başarılı olduklarını kaydeden Ulusoy, "Matematik, türkçe, fen ve teknoloji, sosyal bilgiler gibi kültür derslerindeki başarıya ek olarak Kur'an-ı Kerim, Arapça ve Peygamberimizin (sas) hayatı gibi derslerde de çok başarılı oldular. Akademik başarıları yanında İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri önemli kültürel faaliyetlerde bulunarak, sene içinde velilere yönelik başarılı bir etkinlik düzenleyip, yıl sonunda ise Kur’an-ı Kerim okuma, ezan okuma, ilahi ve şiir okuma yarışması düzenlediler." diye konuştu.

Vatandaşlar tarafından büyük teveccüh gören okulun, birçok yerde öğrencileri yerleştirecek bina bulmakta sıkıntı yaşadığını ifade eden Ulusoy, "İlçemizde de aynı sıkıntı yaşandı. İmam Hatip Ortaokulu’nda okumak isteyen öğrenci sayısı çok fazlaydı ama yer bulunamadığı için sınırlı sayıda öğrenci alınabildi. Halk Eğitim Merkezi’nden ancak iki sınıf ve bir yemekhane tahsis edildi. Bu imkanlarla ancak 53 öğrenci bu iki sınıfta öğrenim gördü." dedi.

Ulusoy, 2013-2014 eğitim öğretim yılında İmam Hatip Ortaokulu için Diş Hastanesi’nin yanındaki üç katlı binada eğitime devam etmenin planlandığını kaydeden Ulusoy, "Yeni hizmet binasında imkanlar çok daha geniş olacak. İmam Hatip Ortaokulu’ndan mezun olan öğrenciler Fen liselerine, Sosyal Liseler ve Öğretmen Liseleri ile İmam Hatip dışında diğer okullara da kayıt yaptırabilirler." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER