ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2014 Çarşamba 21:59

"Biz herkesle gönül köprüsü kurmak istiyoruz"

"Biz herkesle gönül köprüsü kurmak istiyoruz"

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Mardin’de yaptığı ziyarette kendilerinin herkesle gönül köprüsü kurmayı hedeflediklerini ve hükumet olarak bölgede verdikleri sözlerini yerine getirdiklerini söyledi.


Mardin’e gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Vali Mustafa Taşkesen’i makamında ziyaret etti. Temel atma törenleri için Mardin’e gelen ve Vali Taşkesen’i ziyaret eden Bakan Eroğlu, açıklamalarda bulundu. Midyat içme suyu, Yeşilli, Kabala ve Ömerli içme suyu isale hattının toplam 61 milyon liralık maliyeti olduğunu dile getiren Bakan Eroğlu, bu tesislerin 2015 yılında tamamlanacağını söyledi.

Bugüne kadar hükumet olarak bölgede verdikleri sözleri yerine getirdiklerini ifade eden Bakan Eroğlu, "Bu bölgede seçimleri kazanmasak da kimseyi ayırmadan hizmet etmeye devam ediyoruz. Biz herkesle gönül köprüsü kurmak istiyoruz. Bu bölgede 30 yıl nereden su vereceklerini çıkartamamışlar. Biz Mardin’e geldik, Midyat’tan Beyazsu deresine indik. Beyazsu’yu gördüğümüz zaman Mardin ve ilçelerine fazlasıyla yeter diyerek karar verdik. Başbakanımızın talimatıyla sözümüzü yerine getirip, suyu getirdik. Yeşilli, Midyat ilçeleriyle Kabala Mahallesi’ne beyaz sudan hat çekeceğiz. Millete hizmete sevdalıyız" dedi.,

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER