ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Nisan 2013 Pazar 11:31

Biyoloji öğretmenlerinin yumurta sınavı

Biyoloji öğretmenlerinin yumurta sınavı


'Bursa İl Milli Eğitim Günleri' kapsamında biyoloji öğretmenlerine yönelik gerçekleştirilen eğitim panelinde ele alınan yumurta sorusu, öğretmenleri öğrencilik yıllarına götürdü.

Bursa İl Milli Eğitim Günleri kapsamında biyoloji öğretmenlerine yönelik gerçekleştirilen eğitim paneli Almira Otel'de yapıldı. Bursa Gazi Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde gerçekleştirilen eğitim paneline Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal ve İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar da katıldı.

Panelde, yumurtayla ilgili bir soruyla karşılaşan biyoloji öğretmenleri, yaptıkları heyecanlı tartışma ile adeta okul yıllarına geri döndü.

ÖĞRENCİLERE “ÇOCUKLAR” YERİNE “ARKADAŞLAR” DİYE HİTAP EDİN

Panelde konuşan Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal da öğretmenlerin öğrencileri motive etmesinin önemi üzerinde durdu. Öğretmenlerin öğrencilere hitabetleri ve onları bir yere konumlandırmalarının önemine dikkat çeten Kartal, derse erken girip, geç çıkmanın da motive edeceğini söyledi.

Vali Yardımcısı Kartal, öğretmenlerin öğrencilerine “çocuklar” yerine “arkadaşlar” demesinin de başarıda büyük rol oynayacağını sözlerine ekledi.

BURSA EMSAL İLLERİN ÖNÜNDE

İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar da, Bursa’nın son 5 yılda ki başarılarından bahsederken, üniversite sınavında geçen yıl TS puan türünde elde edilen 4.’lüğün ardından bu yıl da Bursa’nın başarılı iller arasında 14. Sırada olduğunu söyledi.

Panelistlerden Yrd. Doç. Dr. Mızrap Bulunuz’un yumurtayla ilgili sorusu biyoloji öğretmenlerini adeta öğrencilik yıllarına götürdü. Yumurtanın içindeki civcivin gelişimi sürecinde yumurtanın kütlesinin artıp artmayacağı konusu öğretmenleri hararetle bir tartışmanın içine çekti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER