ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2017 Cumartesi 15:45

Bitlis'te "Kar Şenlikleri" başladı

Bitliste "Kar Şenlikleri" başladı

Bitlis Valisi Çınar: "İlimiz için önemli bir etkinlik. Bu şehirde okumuş ve büyümüş insanların ve belli noktalardaki iş adamlarımız, genç ve çocuklar için güzel bir örnek"


Bitlis Valiliği ile Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfınca (BETAV) düzenlenen "Kar Şenlikleri" kapsamında, alp disiplini kayak ve atletizm yarışmaları yapıldı.

Bitlis Erhan Onur Güler Kayak Tesisi'nde düzenlenen şenlik kapsamında 8 kategoride yapılan alp disiplini kayak yarışmasına katılan 90 sporcu kıyasıya yarıştı.

Yarışma sonunda düzenlenen ödül törenine katılan Bitlis Valisi Ahmet Çınar, kentin kayak sporuna ve etkinliklere müsait olduğunu belirterek, "BETAV ve Eren Holding buraya geldi. Burada kayak yarışmaları düzenlendi. İlimiz için önemli bir etkinlik. Bu şehirde okumuş ve büyümüş insanların ve belli noktalardaki iş adamlarımız, genç ve çocuklar için güzel bir örnek. Hep birlikte burada bu güzel günde bir kayak etkinliği gerçekleştirdik." dedi.

BETAV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren de gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliğe katılan insanların neşe ve canlılığının kendilerini etkilediği söyledi.

Bitlislilerin spora duyduğu ilgi ve alakadan memnun olduklarını ifade eden Eren, şöyle konuştu:

"Bu etkinliği valilik ve BETAV olarak düzenlendik. Kayak yarışlarına gayet ilgi var. Yarış sonunda bir tören yapılacak, törende kazananlara mükafatları verilecek. Bu bizleri hakikaten çok memnun ediyor. Eskiden burada meşe odunundan yapılan kızaklarla kayak yapıyorduk. Tabi o şekilde yetişmiş bir kayakçı olarak dünyanın her tarafında kayak yaptım. Buradaki bu neşeli durum daha güzel etkinliklere kapı açacak. Önümüzdeki yıllarda da devam edeceğiz. Diğer sahalara da kaydırabiliriz. BETAV ve Bitlis iş birliği ayrılmaz bir parça halinde gidecek. Yalnız eğitimde değil, sporda ve tanıtımda da güzel kapılara vesile olacak. Bunu sürekli hale getirmeyi planlıyoruz. Diğer bölgelerden kayakçı davet edip yarış düzenleriz. Pistimiz kayak sporuna elverişli. Burada Türkiye çapında yarışlar düzenlenebilir. Erciyes ve Palandöken gibi güzel bir kayak merkezi olabilir. Asıl tesisimiz Nemrut'tur. Burası daha lokal ve butik hizmet veriyor."

Sporcuların ve vatandaşların halay çekmesinin ardından, yarışmada dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Yarışmada, U12 bayanlarda Hiranur Koçyiğit, U14-16 bayanlarda Dilan Özgeç, U18 ve üzeri bayanlarda Şimal Kurşun, U12 erkeklerde Mehmetcan Özgeç, U14-16 erkeklerde Baran İlyas, U18 ve üzeri erkeklerde Doğan Özgeç, U21 erkeklerde ise Ömer Faruk Balaman birinciliği elde etti. Takım halinde ise Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü birinci oldu.

Ayrıca şenlikler çerçevesinde Bitlis Müftülüğü önünden başlatılan atletizm yarışmasına katılan sporcular ise 5 bin metrelik parkurda birbirleriyle mücadele etti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER