ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 15:52

Bingöl'de 'Efendimiz' konulu yarışma yoğun ilgi gördü

Bingölde Efendimiz konulu yarışma yoğun ilgi gördü


 Bingöl'de faaliyet gösteren Bahar Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Reşit Haylamaz'ın kaleme aldığı 'Efendimiz' isimli kitaptan yarışma yaptı. Sadece bayanların katıldığı yarışmada dereceye girenlere umre ve cumhuriyet altını başta olmak üzere çeşitli hediyeler verilecek.

Bahar Derneği Başkanı Seniha Demir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sınav sorularını Reşit Haylamaz'ın yazdığı 'Efendimiz' isimli kitaptaki bilgilere göre hazırladıklarını belirtti. Demir, "Özel Hulusibey Koleji'nde yapmış olduğumuz sınava beklediğimizin üzerinde bir katılım gerçekleşti. Sınav sonucunda dereceye girenlerden ilk 3 kişiye umre, 4,5 ve 6. kişilere cumhuriyet altını olmak üzere bulaşık makinesi, çeyrek altın, notebook ve daha farklı sürpriz hediyelerimiz olacaktı." dedi.

Sınava girenler arasında bulunan Esra Çağlayan ise yapılan faaliyetleri olumlu bulduğunu belirterek, gerçekleştirilen sınavla okuma alışkanlığı kazandığını ifade etti. Çağlayan; '' Bahar Derneği sürekli bu tür yarışmalar düzenliyor. Bende elimden geldiği kadar bu tür yarışmalara katılmaya gayret ediyorum. Verilen hediyeler beni okumaya teşvik ediyor. Umre ödülünü kazanmak için yarıştım ama sınav baya zor geçti. " şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER