ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Ekim 2013 Cumartesi 20:09

Bin aile konut hayaline kavuştu


Gaziantep Şahinbey Belediyesi tarafından 6 ay önce bin dar gelirli ailenin kura ile ev sahibi olduğu Mavikent’te bin konutun daha kurası noter huzurunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in de katılımı ile gerçekleştirildi.

    Şahinbey Belediyesi’nin aylık 400 TL taksitle dar gelirli ailelerin ev sahibi olduğu Mavikent Konutları kura çekilişi Karataş’taki Şahinbey Spor Salonu’nda yapıldı. 12 bin 225 kişinin başvuru yaptığı kura töreninde bin aile evlerine kavuştu. İsimlerin okunmasıyla büyük bir mutluluk yaşayan aileler, sevinç gözyaşları döktü. Ev sahibi olan aileler, sevinçlerini aile fertlerine sarılarak yaşadı.

    Bakan Şahin, “11 yıl oldu sizlerin bize verdiği güçle Başbakanımızın liderliğinde bir söz verdik. Üşüyen çocuğun elini ısıtacağız, üşüyen yürekleri ısıtacağız, gönüllere dokunacağız. İnsan odaklı çalışacağız dedik. Merkeze insanı koyduk. İnsanımızı seviyoruz, insanımızın bölgesi ne olursa olsun cinsiyeti yaşı ne olursa olsun veya engelli engelsiz olusun eşrefi mahlukat olarak doğan her canlı yaşamın en iyisini hak ediyor. En iyi evlerde yaşamalı, en iyi okullara gitmeli, en iyi sağlık imkanlarına ulaşmak zorunda. Bütün insanımız aynıdır ve biraz fırsat eşitliği verdiğinizde insanlarımız mucizeler yapabiliyor. İşte biz 10 yıldan beri anaların duasıyla ülkemizdeki hayalleri, hedefe, hedefleri gerçeklere dönüştürdük ve çok şey yaptık. Bu gün 11 yılın sonunda alnımız ak, başımız dik, yaptıklarımızın hesabını vermek ve yapacaklarımızı anlatmak üzere huzurlarınızdaysak sizlerle beraber bir tarih yazıyoruz.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER