ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 14:14

Beşiktaş taraftarları 40 çocuğu sünnet ettirdi

Beşiktaş taraftarları 40 çocuğu sünnet ettirdi


Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Beşiktaş taraftarları Derneği tarafından 2. geleneksel sünnet şöleni amfi tiyatroda gerçekleştirildi. 40 çocuğun sünnet ettirildiği şölende çocuklara bisiklet hediye edildi.

Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği tarafından geleneksel hale getirilen ve bu sene ikincisi düzenlenen sünnet şöleni, dernek binası önünde başladı. Ereğli Belediyesi'nin traktörü ile şehir turu yapan çocuklar, turun ardından hazırlıkların yapıldığı amfi tiyatroya geldi. Ailelerin ve davetlilerin alkışları ile sahneye çıkan çocuklar, erkekliğe ilk adımlarını atmanın sevinci ile sevdiklerine el salladı. Etkinliğe, Alaplı Kaymakamı aynı zaman da Beşiktaş Kongre üyesi Yıldıray Malğaç, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Yalçın Enç, CHP ilçe yönetimi ve davetliler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği Başkanı Tarkan Adik, 40 çocuğu sünnet ettirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Adik, "2 seneden bu yana sünnet şöleni yapıyoruz. Gerçekten çok zahmetli bir iş. Bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bugün burada 40 çocuğumuzun sünnet şöleninde bir araya geldik. Bugün sünnetleri gören ailelerin damatlıklarını da görmelerini temenni ediyorum." dedi.

Adik'ten sonra sahneye davet edilen Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, Ereğli halkının Tarkan Adik gibi bir başkanları olduğu için çok şanslı olduklarını söyledi. Çimenoğlu, "Biz belediye olarak onun hızına yetişemiyoruz. Her zaman onun yanında ve destekçisi olacağız." diye konuştu.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, şunları söyledi: "Gerçekten Beşiktaş Taraftarları Derneği Ereğli'de bir vizyon. Bütün derneklere öncülük yapan, onları harekete geçiren çalışmaları ve birlik beraberlikleriyle sosyal olaylarda oluşları ile alkışlanacak bir dernek gerçekten. Yaptıkları bu çalışmalardan dolayı kendilerini tebrik ediyorum."

Etkinliğin son konuşmasını Alaplı Kaymakamı aynı zamanda Beşiktaş kongre üyesi Yıldıray Malğaç yaptı. Malğaç, "Tanışma fırsatı bulduğum Beşiktaş taraftarları derneği üyeleriyle 1 senedir çok güzel bir çalışma ortamı yakaladık. Kendileri her sosyal etkinlikte toplumun sorunları konusunda rol almaya çalışıyorlar. Güzel işlere imza atıyorlar. Bugünkü bu etkinlik de bunlardan bir tanesi." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından sünnet duası yapıldı. Duanın ardından sahneye çıkarılan çocuklar, müzik eşliğinde aileleri ile hoşça vakit geçirdi. Sünnet pastasının kesilmesinin ardından çocuklara bisiklet, futbol topu ve saatten oluşan hediyeleri protokol üyeleri tarafından verildi. Sünnet şölenininde ayrıca davetlilere yemek ikram edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER