ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 02:01

Belindeki neşterle birlikte yaşıyor

Bel fıtığı ameliyatı için gittiği hastanede belinde neşter parçası unuttular. İşte akılalmaz olayın detayları...


Balıkesir 'in Bandırma ilçesinde bel fıtığı ameliyat ı olan Mevludiye Kartal, operasyon sırasında kırılan neşter parçasının belinde unutulduğunu öne sürerek, doktor hakkında suç duyurusunda bulundu.

Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı'nda tedavi gören Mevludiye Kartal, iki ay önce Bandırma Devlet Hastanesi'nde bel fıtığı ameliyatı olduğunu söyledi. Kartal, daha sonra ameliyat sırasında kırılan neşter parçasının belinde unutulduğunu öğrendiğini belirtti. Ameliyatı gerçekleştiren doktorun, kırılan parçaların adalelere kadar indiğini anlattığını ifade eden Kartal, "Bunun üzerine başhekimliğe dilekçe verdim. Cumhuriyet savcılığına ve hastane polisine bildirdim. 2 neşter kırılmış. Doktor, fark etmiş ama 'alamadım' dedi. Ağrılarım çok şiddetli oluyor" diye konuştu.

Gönen'deki doktorun tavsiyesiyle tedavi için TÜ'ye geldiğini anlatan Kartal, çekilecek tomografinin sonucuna göre doktorların karar vereceğini kaydetti.

İbrahim Kartal da eşinin belinde unutulan parçanın ağrılara yol açtığını belirterek, eşiyle ilgilendiği için çalışamadığını söyledi.

''HAYATİ RİSK YOK''

Operasyonu gerçekleştiren Bandırma Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Haluk Erdem ise Mevludiye Kartal'ın beşinci bel ameliyatı sırasında, 2 neşterin kırıldığını söyledi. Kırılan parçalardan birini çıkardıklarını, diğer parçayı, hastanın sağlığı açısından risk oluşturacağı gerekçesiyle çıkarmadıklarını ifade eden Erdem, "Çektiğimiz filmde hastanın hayati riski ya da ağrısı olmadığı için o parçayı almamaya karar verdik. Hastaya da ameliyat sonrası bunu söyledik. Onun herhangi bir zararı olmaz. Unutmuş filan da değiliz onu. Çıkarmak için çok uğraştım ama çıkaramadık. Orada adale içinde duruyor" diye konuştu.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER