ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 14:05

Belediye bu kez Noel için çalıştı

Belediye bu kez Noel için çalıştı


Karşıyaka Belediyesi, ilçe sınırları içinde bulunan Sent Hellen Katolik Kilisesi’ni Noel dolayısıyla ışıklandırdı. Papaz Giuliano Lonatti, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’ın bu jestinden memnuniyet duyduğunu belirtti, Noel ayininde başkana teşekkür etti.

        Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl ışıklandırılan Sent Hellen Katolik Kilisesi, yılın ilk Noel ayinini 24 Aralık’ta yaptı. Ayinde konuşan Kilise Papazı Giuliano Lonatti, Karşıyaka’da yaşayan yaklaşık 100 Hristiyan ailenin ayinlere katıldığını belirtti. Lonatti, “Yıllarca karanlık bir görüntü içinde olan kilisemizin özel ışıklarla aydınlatılması bizim için sürpriz oldu. Bu çalışmayı yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’a teşekkür ediyoruz. Dualarımız iyi hizmetlerinin sürmesi için olacak. Barış, adalet ve bereket dolu bir yıl için dua ediyoruz. Dünyamızda bu kavramlar gittikçe zor bulunur olmaya başladı.“ diye konuştu.

        İzmir'in Karşıyaka ilçesinde 1904 yılından bu yana faaliyette olan kiliseden gelen talebi büyük bir memnuniyetle yerine getirdiklerini belirten Başkan Durak, “Karşıyaka’da yaşayan her kültürü aynı sevgi ve hoşgörüyle kucaklıyoruz. İlçenin sahip olduğu hoşgörüye, belediye olarak aracılık ediyoruz. Tüm Karşıyakalılar adına Katolik vatandaşlarımızın Noel’ini kutluyorum.“ dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER