ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 14:56

Bekçilik için başvurduğu çiftliği soydu

Bekçilik için başvurduğu çiftliği soydu


Ankara’nın Akyurt ilçesinde bir çiftlikte yapılan hırsızlık olayı İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı titiz çalışma sonucu kısa sürede aydınlatıldı. Soygun yapan zanlının, çiftliğe hırsızlık olayından bir gün önce bekçi olarak çalışmak için başvuran kişi olduğu ortaya çıktı.

Ankara İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Akyurt ilçesi Şeyhler Mahallesi’nde bir çiftlik evinde hırsızlık yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Ekipler, çiftlikten bir adet cep telefonu, bir adet uydu alıcı cihazı, bir adet bilgisayar monitörü, 2 adet bilgisayar adaptörü, bir adet matkap ve bir adet dizüstü bilgisayar çalındığını belirledi. Çalışmalarını yoğunlaştıran jandarma, hırsızlık olayından bir gün önce M.H. isimli şahsın bekçilik yapmak için başvuru yaptığını öğrendi. Şahıstan şüphelenen ekipler, M.H.’nin adres bilgisine ulaşıp, ifadesine başvurdu. M.H. verdiği ifadede hırsızlık olayını gerçekleştirdiğini itiraf etti.

Gözaltına alınan şahıs, mahkemeye sevk edildi. Zanlının çaldığı malzemeler ise sakladığı yerde bulunarak, sahibine teslim edildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER