ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Haziran 2014 Pazartesi 18:31

Bebek pusetten raylara düştü

Bebek pusetten raylara düştü

Trenden inerken puset içindeki bebeği rayların üstüne düştü...


İzmir'in Gaziemir ilçesinde, yolcu treninden inerken puset içerisinde raylara düşen 8 aylık bebek, yolcuların müdahalesiyle kurtarıldı.

Olay, dün saat 17.20'de Gaziemir İstasyonu'nda meydana geldi. Aydın'daki yakınlarının ziyaretinden dönen anne Dilek Mertyüz, Denizli- İzmir seferini yapan yolcu trenine bindi. Karşıyaka'daki evlerine gitmek üzere, Gaziemir İstasyonu'nda inip İzban trenine binecek olan Mertyüz'ün, indirmeye çalıştığı pusette bulunan 8 aylık oğlu Aras Erdem Mertyüz, bir anda istasyon platformu ile tren arasından raylara düştü. Anne Dilek Mertyüz'ün çığlıkları üzerine onunla birlikte raylara atlayan yolcular, minik Aras'ı mucize eseri ölümden kurtadı. Düşme sonucu kafasını raylara çarpan Aras bebek hafif şekilde yaralandı. Minik çocuk, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Aras Erdem Mertyüz'ün sağlık durumunun iyi olduğu, gözlem altında tutulduğu, doktorların kontrolünden sonra da taburcu edileceği öğrenildi.

Gözlerinin önünde trenden raylara düşen ve onu kurtarmak için kendisi de raylara atlayan anne Dilek Mertyüz, "Oğlumun rayların üzerine düştüğü gördüğüm an çığlık attım, benimle birlikte atlayan yolcular oğlumu kurtardı. Çözüm bulunmazsa, orada çocukların canı mutlaka yanar." dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER