ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Aralık 2012 Cuma 14:11

BDP’li Tuncel: Van valisi görevden alınmalı


BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, öldürülen Gülşah öğretmen ile ilgili, “İlgili bakanlıklar Van’daki bu olayla ilgili soruşturma başlatmak, bu işten sorumlu olanları, vali ve vali yardımcısını görevden almak zorundadır. Aksi halde üç bakanlığın da bu cinayeti desteklediğini, görmezden geldiğini göreceğiz. Erkek vuruyor, devlet koruyor.” dedi.

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Konya’da ayrıldığı erkek arkadaşı tarafından öldürülen öğretmen Gülşah Aktürk olayının, yetkililerin kadına bakışını da ortaya koyduğunu savundu. Tuncel, bu bakışın Meclis’teki milletvekillerinden, kamu personeline kadar aynı olduğunu ileri sürdü.

Gülşah öğretmen olayında hükümetin somut bir adım atmadığını iddia eden Tuncel, “Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Van’daki bu olayla ilgili soruşturma başlatmak, bu işten sorumlu olanları, vali ve vali yardımcısını görevden almak zorundadır. Aksi halde, üç bakanlığın da bu cinayeti desteklediğini, görmezden geldiğini, başka erkekleri de bu tür olaylar için desteklediğini göreceğiz. Erkek vuruyor, devlet koruyor.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER