ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 15:41

Bayburt'un ilk özel kreşi açıldı

Bayburtun ilk özel kreşi açıldı


Bayburt’un ilk özel kreşi 'Özel Sevgi Çiçeği Kreş ve Gündüz Bakımevi'nin resmi açılışı yapıldı. 55 kişilik kapasite ile hizmete açılan kreşte, 0-6 yaş grubu çocuklar nezih bir ortamda hizmet alacak.

Özel Sevgi Çiçeği Kreş ve Gündüz Bakımevinin açılışına; Bayburt Valisi Hasan İpek, Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, Garnizon Komutanı Top. Kurm. Albay Zeki Karataş, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökhan Budak, İl Genel Meclis Başkanı Raci Bayrak, Bayburt AK Parti İl Başkanı Yusuf Elçi, kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 Açılışa katılan davetliler, kreşi gezerek yetkililerden bilgi alırken, çocuklara da ilgi gösterdiler. 5 personel, 2 öğretmen ile hizmet verecek olan kreşte 1 yönetici, 1 sorumlu müdür, 1 bakıcı anne, 1 grup sorumlusu, 1 aşçı, 1 şoför, 1 temizlikçi görev yapacak. 230 metrekare kapalı alan üzerine kurulu kreşin bahçesi ise 300 metrekare alandan oluşuyor. Kreş bahçesinde, çocukların eğlenip oynayabileceği temiz alanlar yer alıyor. Kreşte, çocuklar da sosyal, duygusal, psikomotor gelişim ve dil gelişimi yanında öz bakım becerileri kazandırmaya yönelik programlar uygulanıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER