ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mart 2013 Pazartesi 21:25

Batman’da 49. Kütüphane Haftası etkinlikleri başladı

Batmanda 49. Kütüphane Haftası etkinlikleri başladı


Batman’da, 49. Kütüphane Haftası etkinlikleri, Vali Yardımcısı Şener Çağlar'ın katılımlarıyla Yeni Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salon'da başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin açılış konuşmasını, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Derya Ilgar yaptı. Kütüphaneyi tanıtıcı slayt gösterisinin ardından en çok kitap okuyanlara ödülleri verildi.

Bu çerçevede, Yetişkinler Ödünç Kitap Verme Bölümü okuyucularından, birinci olan Büşra Yel, ikinci olan Berivan Acet, üçüncü olan Fatoş Ertaş’ın yanı sıra Çocuk Ödünç Kitap Verme Bölümü'nden en çok kitap okuyup birinci olan, Cumhuriyet İlkokulu 4/B Sınıfı Öğrencisi Yusuf Sezer, ikinci olan Petrol İlkokulu 2/C Sınıfı Öğrencisi İpek Yurdem ve üçüncü olan 50. Yıl İlkokulu 4/B sınıfı öğrencisi Furkan Tunç’a ödülleri verildi.

Dereceye giren okuyucuların ödüllerini; Vali Yardımcısı Şener Çağlar, Batman Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Tahsin Kiliçoğlu, İl Emniyet Müdürü Hasan Ali Okan, İl Sağlık Müdürü İhsan Bodakçi, İl Müftüsü Hasan Çağlar ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengizhan Başaran verdi.

Törende, ayrıca, kütüphanede düzenlenen 'Kütüphaneye Yeni Gelen Kitaplar Sergisi' ile 'Atatürk ve Devrimleri Konulu Kitap Sergisi'nin açılışı yapıldı. Sergide Batmanlı yazar ve şairlerin kitaplarından oluşan bir köşe, Atatürk ve devrimleri ile ilgili fotoğraf ve yazılardan oluşan 'Atatürk Köşesi' ve 'Kütüphane Haftası Köşesi' oluşturuldu. Sergi, hafta boyunca açık kalacak.

Kütüphane Haftası'nın 3. günü, 27 Mart 2013 Çarşamba günü ise Yeni Kültür Merkezi galeri salonunda, 12.30-13.00 saatleri arasında 81 il ile aynı gün ve aynı saatte 30 dakikalık 'Kitap Okuma Etkinliği' gerçekleştirilecek. Hafta boyunca, vatandaşlara ve öğrencilere kültürel, eğitici ve eğlendirici filmler gösterilecek. Ayrıca, hafta boyunca tüm okullara belli bir programa göre, kütüphane tanıtılarak, kütüphaneden yararlanma kuralları ve hafta ile ilgili bilgiler verilecek.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER