ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 18:00

Başverimli, 2 haftadır elektriksiz

Başverimli, 2 haftadır elektriksiz


 Şırnak’ın Silopi ilçesine bağlı Başverimli beldesinde yaklaşık 2 haftadır yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle suyu akmayan belde halkı durumu protesto etti.

Cumhuriyet Mahallesi'nde toplanan vatandaşlar karanlık sokaktan Verimli Camii'ne kadar ellerinde pankartlar ile yürüyüş yaptı. Cami önünde toplanan belde sakinleri, "Yetkililere sesleniyoruz. Suyumuz yok. Banyo yapamıyoruz. Hayvanlarımız susuzluktan ölüyor. Buna bir çare bulun." diyerek tepkilerini dile getirdi. Belde halkından Yusuf Tatar, "10 gündür suyumuz ve elektriğimiz yok. Hayvanlarımız susuzluktan telef oluyor. Ne belediye, ne Dedaş ne de muhtar bizimle ilgilenmiyor. Telefonlarımıza cevap vermiyorlar. Yetkililer ile görüşemiyoruz. Sorunumuza bir çözüm bulsunlar. Ramazan ayı geliyor. Bu durumumuza bir çare bulsunlar." dedi.

Halil Eren, "Kanalizasyonlarımız tıkandı. Yetkililere defalarca söyledik ama gelen yok. Bütün pislik evimize giriyor. Bahçeyi sulayamıyoruz. Bir damla suyumuz yok. Gördüğünüz gibi kanalizasyonumuz patlamış. Yetkililerin bizimle ilgilenmesini istiyoruz." diye konuştu. Ali Tutuş, "2 haftadır suyumuz akmıyor. Hayvanlarımızı ölüyor. Biz perişan olduk. Buzdolabında bulunan her şeyimiz çürüdü. 3-4 milyarlık peynirimiz bozuldu." dedi. Namaz saatinde camiye gittiklerini ancak su akmadığı için abdest alamadıklarını belirten Veysi Düzgün şunları söyledi: "Caminin suyu akmıyor. Elektrik olmayınca suyumuzda akmıyor. Namaz kılacağız camide abdest alacak su yok."KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER