ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 13:18

Başkanı Ak, öğrencilerle birlikte fidan dikti

Başkanı Ak, öğrencilerle birlikte fidan dikti


Ankara Keçiören Belediyesi tarafından Yayla Mahallesi, Erciyes Caddesi'ndeki alanda fidan dikimi yapıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ağaçlandırma töreninde Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, öğrencilerle birlikte fidan dikti.

Erciyes Caddesi'nde 5 bin metrekare büyüklüğündeki alana fidan dikme törenine Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Bülent Yağmur, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Ekolojik Ayak İzleri Projesi'ni yürüten Yedi Renk Yedi İklim Derneği üyeleri ile ilçedeki farklı okullardan ilköğretim öğrencileri katıldı.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, törende yaptığı konuşmada Keçiören'in dört bir yanında ağaçlandırmaya müsait alanları ağaçlandırdıklarını söyledi. Fidanların dikimi kadar korunmasının da önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Ak, "Yaşadığımız şehrin temizliği, düzeni ve bakımı kadar yeşilliği de önemli. Bir kentin yeşil alan miktarı o şehrin medeniyet ölçüsünü gösteriyor. Biz de yeşil bir Keçiören'i hayal ediyor, bunun için çalışıyoruz. Düzenlediğimiz törenlerle herkesin dikili bir ağacı oluyor." dedi. Yeşil alanları oluşturmak kadar korumanın önemli olduğunu vurgulayan Başkan Ak, ağaçlandırma alanlarının korunmasında herkese görev düştüğünü söyledi. Keçiören'in nüfus bakımından Türkiye'nin en büyük ilçesi olduğuna dikkat çeken Başkan Ak, kişi başına düşen yeşil alan miktarının 2,6 olduğunu bu miktarı artırmak için yeşil alanların sayısını artırdıklarını belirtti.
    
Bağlum ve Ovacık bölgelerinde yürüttükleri ağaçlandırma çalışmalarının Keçiören'e nefes aldıracağını ifade eden Başkan Ak, "Bağlum ve Ovacık'ta iki önemli çalışma yapıyoruz. Ovacık'ta Yükseltepe'nin yanında bulunan 1 milyon 125 bin metrekarelik bir alanı kent ormanı olarak Keçiören'e kazandırıyoruz. Bu alanın içerisinde mesire yerleri olacak, vatandaşlarımız için dinlenme ve spor alanları gibi farklı aktivitelere imkan veren yerler yapılacak. Yeşil alanlarımıza büyük bir katkı sağlayacak olan bir başka çalışmayı da Bağlum Kösrelik Göleti'nin etrafında yapıyoruz. Etrafını ağaçlandırdığımız bu alan halka açık şekilde düzenlenerek çok güzel bir alan olarak Keçiören'e nefes aldıracak." diye konuştu.

Daha sonra Başkan Ak ve öğrenciler, birlikte fidan dikimi yaptı. Törenin sonunda Başkan Ak, fidan dikimime katılan öğrencilere sertifikalarını verdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER