ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 11:21

Başkan Özhaseki, iftarda ailelerle buluşuyor

Başkan Özhaseki, iftarda ailelerle buluşuyor


Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin, maddi imkanları yetersiz olan ailelerin çocuklarına yönelik eğitim takviyesi veren sosyal sorumluluk projesi 'Gülen Yüzler', bu imkandan yararlanan çocuklar ve ailelerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Seviye Belirleme Sınavı'nda başarı elde eden Gülen Yüzler öğrencisi Furkan Bekar ve ailesini bizzat evlerine giderek tebrik etti ve iftar sofrasına konuk oldu.

Ailenin, Argıncık Mahallesi'ndeki evlerine konuk olan Başkan Özhaseki, iftar saatine kadar Gülen Yüzler öğrencisi Furkan Bekar ve ailenin diğer fertleriyle sohbet etti. Gülen Yüzler Müdürü Adem Çelik'ten proje hakkında bilgi alan Başkan Özhaseki, Furkan'a tavsiyelerde bulunarak, "Zaten başarılı bir öğrencisin. Azimle çalışmaya devam et. Çalışırsan her şeyi başarırsın." dedi. Başkan Özhaseki, ezanın okunmasıyla birlikte Bekar ailesiyle birlikte orucunu açtı. Ailenin durumu hakkında bilgi alan Başkan Özhaseki, ekonomik açıdan sıkıntılı olan aileye kira yardımı yapılacağını belirtti.

"YÜZÜMÜZ GÜLDÜ"

Ziyaretten büyük mutluluk duyan Bekar ailesi, Başkan Özhaseki'ye, kendilerini yalnız bırakmadığı için teşekkür etti. Furkan'ın annesi Gülten Bekar, "Başkanımızın iftar soframıza konuk olması bizi çok memnun etti. Oğlum da inşallah bu destekleri karşılıksız bırakmaz ve vatana, millete hayırlı bir evlat olur." dedi. Furkan'ın ablası Hatice Yılmaz ise "Başkanımız evimize gelerek bizi onurlandırdı. Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.

GÜLEN YÜZLER ÖĞRETMENLERİNE TEŞEKKÜR

Gülen Yüzler öğrencisi Furkan da Başkan Özhaseki'nin ziyaretinden çok mutlu olduğunu söyleyerek, Gülen Yüzler öğretmenlerine teşekkür etti. Furkan, "Gülen Yüzler hocalarımız bizimle çok yakından ilgilendi. Hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Onlar olmasa bu kadar iyi bir puan alamazdım. Tercih konusunda da hocalarımın tavsiyeleriyle Develi'deki öğretmen lisesini tercih edeceğim." şeklinde konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER