ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Sıcak
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 10:50

Başkan Özgan’a teşekkür ziyareti

Başkan Özgana teşekkür ziyareti


Adana’nın Kozan ilçesinden Çanakkale’ye giderek, 57. Alay Şehitliği Yürüyüşü’ne katılan izciler, kendilerine destek olan Başkan Kazım Özgan’a teşekkür etti.

‘Dedeciğim Ben Geldim’ yürüyüşüne katılan Kozan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nden 40 izci Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ı makamında ziyaret etti.

İzci liderleri Oğuz Cengiz, Ümit Özalp Kunt, Ferhat Eroğlu, Abdullah Boz, Başkan Özgan’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Özgan; “Geleceğimiz öğrencilerimize milli ve manevi duygularımızı en iyi şekilde kazandırmak hepimizin görevidir. İlçemizden 40 öğrencimiz Çanakkale’de şehit olan atalarımızı ve yaşadıkları mekanları ziyaret etti. Bu ziyarette çocuklarımız ülkemizin düşman işgalinden ne şartlar altında kurtarıldığını daha iyi anlamıştır. Bizlerde bu geziyi düzenleyen heyete destekte bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geziye katılan ve organize eden tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Gezi hakkında bilgi veren Kozan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü İzci Lideri Oğuz Cengiz; “Dedelerimizin yaptığı gibi 25 Nisan sabahı kamp alanından Kocadere köyüne geçtik. Sabaha karşı asker çorbalarımızı içip, hamur kızartmamızı yiyerek saçlarımıza kına yakıp yeleklerimizi ve kabalağı şapkalarımızı giyerek 57. Alay’ın izinde milli bilinç yürüyüşünü gerçekleştirdik.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER