ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Haziran 2014 Salı 12:47

Başkan Bozbey: Türkiye’nin asıl sorunu...

Başkan Bozbey: Türkiyenin asıl sorunu...

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Türkiye’nin sorunu üzerine değerlendirmeler yaptı.


Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "Türkiye’nin sorunu iş-aş sorunudur, ancak asıl sorun ötekileştirmedir, demokrasi sorunudur, özgürlükler sorunudur." dedi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Mülkiyeliler Birliği tarafından düzenlenen ‘Bursa yerel yönetim politikalarına eleştirel bir bakış ve Nilüfer Belediyesi’ toplantısına katıldı. Programda "Kentlerin de insanlar gibi hedefleri olmalı" diyen Başkan Mustafa Bozbey, "Kentler aynı insan gibidir. Gerçekten onların da hücresi vardır, onlar da yaşarlar. Dinamiktirler ve zaman zaman hastalanırlar, iyilerse çiçek açarlar sizi mutlu ederler. Onun için kentlerin bir ruhu vardır. İşte bu ruh insanları ya mutlu eder ya da huzursuz eder." şeklinde konuştu.

'TÜRKİYE’NİN ASIL SORUNU ÖTEKİLEŞTİRMEK'

"Türkiye’nin sorunu iş-aş sorunudur ancak asıl sorun ötekileştirmedir" diyen Başkan Bozbey, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye’nin asıl sorunu ötekileştirmedir, demokrasi sorunudur, özgürlükler sorunudur. Nilüfer Belediyesi olarak bu dönemde fiziki sorunların haricinde demokrasi, özgürlük, vicdan, katılımcılık, etik değerlere sahip çıkan, eşitliği savunan kent, sosyal projeleri uygulayan bir kent olarak altı tane odak nokta belirledik. Bu anlayışla demokrasi anlayışının ‘tepeden inme demokrasi’ olmaktan çıkartarak apartmandan sokağa, sokaktan kente ve tüm ülke geneline yayılmasını sağlayacak politikalar belirliyoruz."
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER