ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 20:45

Başbakan Yardımcısı Bozdağ yapacak

Başbakan Yardımcısı Bozdağ yapacak


Yozgatlı hayırsever işadamı Bilal Şahin tarafından yaptırılan cami ve külliye, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in katılacağı törenle hizmete açılacak.

        Toplam bin 500 kişilik cami ve içerisinde müftülük binası, kuran kursları, lojmanlar ile sosyal tesislerin bulunduğu Bilal Şahin Külliyesi, 5 Temmuz 2013 Cuma günü Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in katılacağı törenle hizmete girecek. Açılışa bütün Yozgatlıları davet eden işadamı Bilal Şahin, 'Halka hizmet Hakk'a hizmet' anlayışıyla Yozgat’a hizmet etmenin gayreti içinde olduğunu belirtti. Şahin, "Yozgat'a olan sevgimizi vefa borcumuzu ödemek için elimizden geldiğince hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu hizmeti yaparken de hiçbir beklenti içine girmeden tamamen Allah rızası için yapıyoruz. Vatandaşlarımızın bir hayır duasını almak benim için yeterlidir. Bu fani dünyada bizler emanetçiyiz. Bugün varız yarın yokuz. Yaşadığımız bu alemde sınırlı bir ömre sahibiz. Bu bakımdan Hazreti Mevlana'nın da dediği gibi 'Kamil odur ki, koya dünyada bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser.' Ben de Rabbim ömür verdiği sürece imkanlarım ölçüsünde ilimize hizmet etmeye çalışıyorum." dedi.

        Cami ve külliyenin 5 Temmuz Cuma günü saat 11.00'de Başbakan Yardımıcısı Bekir Bozdağ ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in katılımı ile hizmete açılacağını ifade eden Şahin, bütün vatandaşları açılış törenine davet etti.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER