ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 19:57

Başakpınar'da asfalt bereketi

Başakpınarda asfalt bereketi


Kayseri Talas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı asfalt ve yol yapım ekipleri, Başakpınar Mahallesi Çağlayan, Ense, Taksim, Kuzey Caddesi ve bağlantı yollarında yaptığı çalışmayla mahallede asfaltı olmayan yol bırakmıyor.

Talas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü asfalt ve yol yapım ekipleri Başakpınar mahallesinde ça-lışmalarını sürdürüyor. Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, yeni asfalt plentinin günlük 1300 ton kapasitesinin üzerinde rekor bir üretim gerçekleştirdiğini belirterek, "Geceyi gündüze katıp mesai kavramı dinlemeden Talas’a hizmet ediyoruz" dedi.

Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, Talas'ın birçok mahallesinde yol, kaldırım ve asfalt yapımı çalışmasının eş zamanlı gerçekleştiğini ifade ederek, Başakpınar Mahallesi'nin tüm yollarını asfaltla buluşturduklarını söyledi. Yeni asfalt plentinde bir günde 1300 ton asfaltı hem çıkardıklarını hem de işlediklerini belirten Başkan Yıldırım, " Başakpınar - Malatya bağlantısını yaptığımız yolumuzu geniş bir bul-var şekliyle hizmete sunduk. Başakpınar’da birinci önceliğimiz Kooperatif evleri bölgesindeki yollarımızdı. Kısa bir sürede alt yapı, kaldırım ve bordür çalışmalarını tamamlayıp asfaltını tamamladık. Daha sonra mahalle aralarını tamamlıyoruz. Mahalle aralarında daha önce alt yapı hizmetleri tamamlanmadığı için satıh asfaltla kaplamıştık. Şimdi ise bu hizmetlerin tamamlanmasıyla tüm yollarımızı yenileyerek sıcak asfaltla buluşturuyoruz. Bu yıl tüm mahallelerde gerçekleştirdiğimiz yol çalışmasıyla asfaltta Talas görülmemiş bir hizmetle buluştu. Kendi ekipmanlarımızla kendi çalışanlarımızla bu çalışmaları devamlılık arz ederek daha kaliteli yapıyoruz. Sadece Başakpınar için değil Talas sınırları içerisinde asfaltın olmadığı cadde ve sokağı düşünmüyoruz."

Fen işleri Müdürlüğü asfalt ekiplerini gayretli çalışmalarından dolayı kutlayan Başkan Rifat Yıldırım, "Talas bu yıl asfaltta altın çağını yaşıyor. Tüm mahallelerimizde yeni açılan ve bozulan yollarımızın asfaltını yaparak modern hizmetler sunuyoruz" dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER