ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 12:14

Baş ağrısıyla gittiği hastanede felç geçirdi

Baş ağrısıyla gittiği hastanede felç geçirdi


Kayseri’de 3 yıl önce baş ağrısı şikayetiyle hastaneye giden genç kız Gülizar Durdu, felç geçirdi ve vücudunun büyük bir bölümünü kullanamıyor. Ailesi, bir hafta Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatan çocuklarının teşhis konulamaması sonucu Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürüldüğünü ve burada da teşhis konulamadığını aktarıyor. Şu an gittikleri bütün sağlık kuruluşlarından tedavi ile ilgili sonuç alamayan aile, Sağlık Bakanlığı’ndan yardım bekliyor.

        Durdu ailesinin beş çocuğundan biri olan Gülizar Durdu, üç yıl önce baş ağrısı şikayetiyle başlayan ve felç olduğu hastalığına çare bulunamıyor. Kayseri’nin Sarız ilçesine bağlı Tekneli köyünden şehir merkezine gelen ve balıkçılık yaparak geçimini sağlayan Durdu ailesi, sağlık hizmetleriyle ilgili bakanlıktan destek istiyor. Yamula Barajı gölünden tuttuğu balıkları satarak ailesinin geçimini sağlayan baba Mehmet Durdu, çocuklarını bir uzman doktorun muayene etmesini ve evde bakım hizmetleri çerçevesinde destek sağlanmasını istiyor.

        Mehmet Durdu, başlarına gelen olayı şöyle anlattı: “Kızım eczanede çalışıyordu. Eve geldiğinde 'başım çok ağrıyor baba' dedi. Ve düştü. Biz de hemen alıp Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdük. Bir hafta orada bir teşhis koyamadılar ve biz de Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde daha iyi tedavi yapılır umudu ile bu sefer de oraya götürdük. 2009 yılından beri hastane hastane dolaştık. Ne tedavi yaptırabildik ne de çocuğumuzun hastalığının adını koydurabildik. Yaklaşık iki yıl önce de hastane doktorları bize, yapabilecekleri başka bir şey olmadığını söyleyerek gönderdi. Tam iki yıldır evimizde bakmaya çalışıyoruz. Ne yapacağımızı şaşırdık. Kimseden maddi bir yardım beklemiyoruz. Çocuğumuzun tedavisini yapacak bir hekim arıyoruz.”

        Anne Melek Durdu, Gülizar Durdu’nun üç yıldır midesinden beslendiğini belirterek, “Üç yılı aşkın bir süredir bizim durumumuz bu. Ben çocuğumu dışarıya mı atayım. Çocuğumun hastalığını bilen yok. Her şeyi denediler. Ama ne hastalığın adı var ne de tedavisi deyip çocuğumuzu götürmemizi söylediler. Çocuğumuzu dışarı attılar.” dedi. Gözyaşlarına hakim olamayan anne, çocuklarının hastalığı ile ilgili teşhis ve tedavisi için yardım istiyor.

        Baba Mehmet Durdu, Sağlık Bakanlığı'na evde doktor hizmetinden yararlanması için defalarca dilekçe verdiklerini, fakat dilekçeye bir cevap bile gönderilmediğini ileri sürdü.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER