ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2014 Pazartesi 16:31

Barış Gemisi Kuşadası'nda

Barış ve Dostluk için dünyayı geziyor.


Barış ve dostluk için dünyayı gezen Ocean Dream "Peace Boat" (Barış Gemisi), savaş karşıtlarından oluşan 994 yolcusuyla Kuşadası Limanı'na yanaştı.

Gemiden inen Japon kafile, otobüslerle Efes, Meryemana, Saint Jean Kilisesi ve Didim'deki tarihi yerleri ziyaret etti, tura katılmayan turistlerin bir bölümü de Kuşadası Çarşısı'nı gezdi. Gemi acentesi Tigris'in Yönetim Kurulu Başkanı Davut Günaydın, Barış Gemisi yolcularının amacının 3 ay boyunca farklı kültürlerden insanlar ile iletişim kurmak, insan hakları, barış, eşitlik ve çevre hakları için mücadele etmek olduğunu belirtti. Yolcuların bu seferde eğitim konusuna odaklandığını kaydeden Günaydın, "Gemi Mısır'a uğrayacaktı ve orada ihtiyacı olan ilköğretim okullarına kırtasiye malzemesi vereceklerdi. Fakat iç savaş nedeniyle gemi Mısır turunu iptal ederek direk Türkiye'ye geldi" dedi.

Davut Günaydın, Japonya'dan yola çıkan geminin 3 ay boyunca Kore, Hindistan, Mısır, Ürdün, Türkiye, Yunanistan, İspanya, İtalya ve Amerika olmak üzere toplam 23 ülkeye uğrayacağını da sözlerine ekledi.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER