ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 09:57

Barınma evinin kapıları açılıyor

Barınma evinin kapıları açılıyor


Bursa'da, kimsesiz vatandaşların barınmasına imkan tanıyan Barınma Evi, havaların soğumasıyla birlikte tekrar faaliyete geçiyor. Son hazırlıkları yerinde inceleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu yıl 450´den fazla kişinin Barınma evinden faydalanmasını beklediklerini ifade etti.

Çeşitli nedenlerle aileleri tarafından dışlanan, kimsesi olmadığı için kalacak yer bulamayan ve yoksullukla mücadeleye direnemeyen vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan barınma eviyle yeniden sıcak bir yuvaya kavuşuyor. Sosyal sorumluluk projelerinden biri haline gelen barınma evinde devam eden son hazırlıkları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ihtiyaç sahibi vatandaşların kışı sağlıklı ve huzurlu bir ortamda geçirmesini hedeflediklerini söyledi. Başkan Altepe, "Özellikle yılın 5 ayını dondurucu soğukların etkisinde geçiren ülkemizde, sokaklarda yaşayan vatandaşlarımızın en önemli ihtiyaçlarından birisi de barınma sorunudur. Bizler de Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Her yıl verdiğimiz Barınma evi hizmetini, bu yıl da başlatıyoruz." dedi.

Barınma evinin sokakta yaşayan, barınma sorunu bulunan vatandaşlara hizmet ettiğini ve sıcak bir yuva imkanı sağlandığını belirten Başkan Altepe, "Burada kalacak vatandaşlarımız hem konaklama imkanını elde edecek hem de günde 3 öğün sıcak yemek yiyecek. Bursa ve çevre illerden kabullerin yapılabildiği Barınma Evi´nde, banyo dahil her türlü yeme ve içme mekanlarının yanında, kitap okuma, spor yapma, eğlence çok yönlü sosyal ihtiyaçlar da karşılanacak." diye konuştu.

Faaliyetleri bu yıl da Ürünlü´de daha önce gençlik kampı olarak kullanılan alanda yürüteceklerini ifade eden Başkan Altepe şunları kaydetti: "Geçen yıl Nisan ayına kadar buradan 450 vatandaşımız istifade etmişti. Bu sene de geçen yıldan daha fazla vatandaşımızın istifade edeceğini tahmin ediyoruz. Bizler bu görevi önemsiyoruz. Bursa gibi bir kentte insanlarımızın sokakta, soğukta kalmaması, iyi bir kış mevsimi geçirmeleri yönünde üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER