ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 15:54

Balıkesir'in en işlek caddesine üst geçit yapılacak

Balıkesirin en işlek caddesine üst geçit yapılacak


Balıkesir Belediyesi tarafından araç ve yaya trafiği açısından şehrin en işlek caddesine yapılacak engelsiz üst geçidin temeli dualarla atıldı. Belediye Başkanı İsmail Ok, üst geçidin yapıldığı bölgede bulunan un fabrikasının tarihî eser niteliği taşıması sebebiyle üç yıldır Anıtlar Yüksek Kurulu'nu ikna etmeye çalıştıklarını söyledi.

Şehir merkezinin ortasından geçen ve eski İzmir yolu olarak bilenen Vasıf Çınar Caddesi üzerine engelsiz üst geçit yapılacak. Üst geçidin temeli, kurban kesiminin ardından atıldı. Orman Bölge Müdürlüğü binasının yanında yapılacak üst geçit, engelli vatandaşların rahat kullanacağı şekilde tasarlandı. Dokuz temel ayaktan oluşan ve basamaksız olarak tasarlanan üst geçidin yapımında 190 ton çelik kullanılacak. İnşaatın eylül ayında bitirilmesi planlanıyor.

Temel atma töreninde konuşan Başkan Ok, yolun yoğun araç trafiği sebebiyle vatandaşlar için risk oluşturduğunu belirterek, "Burada çok ciddi şekilde yaya trafiğinde de yoğunluk yaşanıyor. Maalesef yaralanmalarla birlikte ölümlü kazalar da meydana geldi. Göreve geldiğimiz günden bu yana buraya bir üst geçit yapma çalışmamız vardı. Aynı bölgede bulunan eski un fabrikasının tarihî eser niteliği bulunması nedeniyle Anıtlar Yüksek Kurulu'na üç yıldır gidip geliyoruz. Çalışmalarımız neticesinde böyle bir projeyi geçirmiş olduk." dedi. Üst geçidin engelliler tarafından da rahatça kullanacak şekilde tasarlandığını belirten Ok, "Ayrıca çocuk arabası ve elinde yük olan vatandaşlarımız da merdiven kullanmadan, belli bir eğimle karşıya geçebilecek. İnşallah kimsenin burnu kanamadan çalışmalar tamamlanır. Yüklenici firma ekim sonunda bitirmeyi planlıyor, ben bir ay daha geriye geçiyorum ve eylül ayına yetiştirmelerini bekliyorum." diye konuştu. Duanın ardından Başkan Ok, düğmeye basarak temele ilk harcı koydu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER