ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 10:36

Balıkesir Atatürk Stadı ışıklandırılıyor

Balıkesir Atatürk Stadı ışıklandırılıyor


Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, önümüzdeki yıl PTT 1. Lig'de mücadele edecek Balıkesirspor'un maçlarını oynayacağı Atatürk Stadı'nın ışıklandırılması için çalışmalara başlandığını söyledi. Aslan, 15-21 Mayıs 2013 arasında kutlanacak Gençlik Haftası'ndaki etkinlikler hakkında bilgi verdi. Kurtdereli Spor Salonu'nda düzenlenen toplantıya İdari Mali İşler Müdürü Hasan Basri Çetin, Spor Şube Müdür Adem Özalp, İşletme Şube Müdür Mihriban Güven, Tesisler Şube Müdürü Ramazan Çakır, Gençlik Merkezi Şube Müdürü Ali Rıza Çalışkan ile Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Yahya Akduman da katıldı.

Konuşmasının başında Hatay Reyhanlı'da meydana gelen bombalı saldırıya değinen İl Müdürü Aslan, "Hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet diliyorum. Geride kalan ailelere sabırlar versin. Bir daha böyle terör olaylarının ülkemizde yaşanmaması için bütün millet olarak dua ediyoruz. Bu hadiseyi nefretle kınıyoruz." dedi.

Gençlik Haftası ile Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı etkinleri hakkında bilgi veren İlhan Aslan, "Geçen yıl ilkini yaptığımız bir hafta sürecek kutlamalar çerçevesinde yoğun bir program akışımız var. Geçen yıl ciddi anlamda katılım oldu, bu yıl da özellikle hafta sonuna gelmesi nedeniyle ailelerimizi bekliyoruz." diye konuştu. Balıkesirspor'un bu yıl grubunda şampiyon olarak PTT 1. Lig'e yükseldiğini hatırlatan Aslan, Atatürk Stadı'nda önümüzdeki yıl için bazı düzenlemeler yapılacağını bildirdi. Bunun için çalışmalara başladıkları bilgisini veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü, şöyle devam etti: "Öncelikle ışıklandırmayla ilgili çalışma yapılacak. Bu konuyla ilgili yazıları Ankara'ya yazdık. PTT 1. Lig'de müsabakaların bir kısmının gece oynanmasından dolayı ışıklandırma çok önemli. Işıklandırma ayaklarının stat dışına konulacağı bölgede muhtarlık binası ve taksi durağı bulunuyor. Bunların kaldırılması için belediyemiz girişimlere başladı. İnşallah ödenek temin edildiği anda hemen çalışmalara başlayacağız."

Işıklandırmanın haricinde stat içinde de bazı düzenlemeler yapılması gerektiğine işaret eden Aslan, "Stadımızda canlı yayınların yapılacağı futbol müsabakaları olacak. Basınla ilgili birtakım düzenlemeler yapılacak. Ayrıca protokol tribünü, kamera sistemi ve çatı kapatması yapılacak." dedi. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER