ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 12:22

Balıkçı ağlarına ceset takıldı


Zonguldak’ın Ereğli Limanı'ndan denize açılan balıkçı teknesinin ağlarına bir ceset takıldı. Devlet hastanesi morguna kaldırılan cesedin Şubat ayında Ereğli açıklarında batan VEGA isimli kuru yük gemisi mürettebatından Borys Borysov’a ait olduğu belirtildi.

Ereğli’ de sabah saat 05.30 sularında EBRU 3 isimli balıkçı teknesi Ölüce mevkiinde TROL avı için denize açıldı. Yaklaşık 45 dakika sonra TROL torbasını toplayan mürettebat torbayı güverteye açtığında erkek cesedi ile karşılaştı. Ceset ile birlikte Limana gelen balıkçı teknesi Sahil Güvenlik ekiplerine haber verdi. Karadeniz Bölge ve Garnizon komutanlığı limanına yanaşan balıkçı teknesindeki ceset ambulansa alınarak Ereğli devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Morgda yapılan incelemede cesedin üzerinden çıkan kimlik çıktı. Denizden çıkan cesedin Şubat ayında tersaneler bölgesinde fırtına yüzünden batan Kamboçya bayraklı VEGA isimli kuru yük gemisi mürettebatından Ukrayna uyruklu Borys Borysov (44) olduğu tespit edildi.

Cesedi bulan EBRU 3 isimli balıkçı teknesinin mürettebatından Halil Aslan(48) "Saat 05.30 sularında limandan çıktık. Saat 06.10 sularında Ölüce açıklarında 3 mil içinde ağımızı attık. Yaklaşık yarım saat ağ çektik. Ağımızı çektiğimizde torbanın içinden ceset çıktı. Balıklarla birlikte güverteye düştü. Ceset herhangi bir şeye sarılı değildi. Ancak alt tarafında giysi yoktu. Biz kayıktan bir çarşaf alarak cesedin üzerini örttük. Erkek cesediydi." dedi.

Ereğli devlet Hastanesi Morgu'nda ön otopsisi yapılan Borys Borysov’un cesedinin Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderileceği belirtildi. Batan VEGA isimli kuru yük gemisinde kayıp olan Borys Borysov’un cesedinin çıkmasının ardından kayıp sayısı ikiye düşerken gemide kayıp olan 2 mürettebatın Murman Darsadze (56) ve Oleksandr Iliasov (41) olduğu ifade edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER