ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 13:14

Bakü’de Kazakistan Kültür Günleri düzenlenecek


Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Kazakistan Kültür Günleri kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Programlar çerçevesinde Bakü’ye gelen Kazakistan Kültür ve Enformasyon Bakanı Minbay Darhan Kamzabekulin ve beraberindeki heyet, Azerbaycan Kültür ve Turizm Bakanı Ebülfes Karayev ile bir araya geldi.

Kazak bakan, her iki ülkenin bir birlerine tarihi bağlarla bağlı olduğunu söyledi. Kamzabekulin Azerbaycan’ın son dönemlerde birçok uluslar arası programlara ev sahipliği yaptığını hatırlatarak bunun ülkedeki kültürel altyapının geliştiğinin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Ebülfes Karayev de iki ülke arasında kültürel paylaşım ve turizm konusunda önemli gelişmelerin yaşandığını söyledi. Karayev geçen yıl Kazakistan’dan ülkesine gelen turist sayısının bir önceki yıla oranla 10 bin kişi arttığını bildirdi. Geçen yıl Kazakistan’da yapılan Azerbaycan Kültür Günleri’ni de hatırlatan Bakan Karayev , gelecek yılda benzer bir programla Astana’yı ziyaret etmeyi planladıklarını bildirdi.
‘’Kazakistan Kültür Günleri’’ çerçevesinde bugün Azerbaycan opera ve bale tiyatrosunda resmi açılış töreni yapılacak. Tiyatronun giriş salonunda ise fotoğraf sergisi açılacak. Kültür günleri süresince Kazakistan’ın tanınmış sanatçılarını eserleri sergilenecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER