ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Nisan 2014 Salı 11:05

Bakın dünya evine nerede girdiler?

Bakın dünya evine nerede girdiler?

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde görev yapan iki öğretmen, okulda düzenlenen düğün töreni ile dünya evine girdi.


Yüksekova Şemsettin Onay Lisesinde görev yapan Ankaralı bilgisayar öğretmeni Çağlar Volkan Yıldız ile Kuruköy Ortaokulunda görevli Antalyalı İngilizce Öğretmeni Zülal Zeytin, bir süre önce evlenmeye karar verdi.

Meslektaşları ve öğrencilerinin çiftten düğünlerini okulda yapmalarını istemesi üzerine talebi geri çevirmeyen öğretmenler, Şemsettin Onay Lisesinde organize edilen düğünle hayatlarını birleştirdi.

Okulun konferans salonunda nikahı kıyılan çift, okul bahçesinde yapılan düğünle de dünya evine girmenin mutluluğunu yaşadı. Nikah şahitliğini Şemsettin Onay Lisesi Müdürü Barış Doğan ile gelinin arkadaşı Ersin Baskın'ın yaptığı düğüne, çiftin arkadaşları ile öğrencileri ve çok sayıda kişi katıldı.

Nikah töreninin ardından kesilen pastanın davetlilere ikram edilmesinin ardından öğrenci ve öğretmenler, okul bahçesine Kürtçe şarkılar eşliğinde halay çekti. Bir süre sonra ses sisteminin arızalanması üzerine davetlilerin seslendirdiği şarkılarla kaldığı yerden devam eden düğünde, çekilen halaylar renkli görüntü oluşturdu.

Gelin Zülal Zeytin, gazetecilere yaptığı açıklamada, nikah töreninin beklentilerinin üstünde olduğunu ifade ederek, "Eşimle ilçeye atandıktan sonra öğretmenevinde tanıştık. Bir süre sonra da evlenme kararı aldık. Allah'a şükür çok mutluyuz ve herkese teşekkür ediyoruz. Bir öğretmen başka nasıl bir nikah ister ki? Düğünümüz öğrencilerim ve öğretmen arkadaşlarım sayesinde çok güzel geçti" dedi.

Yüksekova'ya ilk atandığında ağladığını anlatan Zeytin, ilçede yaşadıkça ve öğrencileriyle kaynaştıkça tüm önyargılarının değiştiğini söyledi.

Zeytin, "Atama yazımda Yüksekova'yı görünce çok üzülmüştüm. Ağabeyim burada çalışmıştı. O beni rahatlattı. Bana 'Yüksekova en güzel yerlerden biri, ön yargıyla gitme' demişti. İlk bir hafta ağladım ama Allah halkımızdan razı olsun hiç yabancılık çekmedik diyebilirim. Meslektaşlarımız buraya önyargıyla gelmesin. İnsan her yerde insandır" diye konuştu.

Damat Yıldız ise ilçede küçük bir nikah kıyarak evlenmek istediklerini ancak arkadaşlarının ve öğrencilerinin nikahı düğüne çevirdiğini bildirerek, "Zaten memleketimizde düğün yapacağız ama buradaki arkadaşlarımız, sevenlerimiz ve öğrencilerimizle bir kutlama yapalım dedik. Bayağı bir düğün oldu. Sağ olsunlar idarecilerimiz bize yardımcı oldu ve bu şekilde güzel bir organizasyon ayarladı. Çok mutluyuz" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER