ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 09:04

Bakanlık erkeklere de el uzattı

Bakanlık erkeklere de el uzattı

Aile Bakanlığı, şiddet mağduru kadınların yanı sıra şiddete uğrayan erkeklere de yardım eli uzatıyor.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, şiddet mağduru kadınların yanı sıra şiddete uğrayan erkeklere de yardım eli uzatıyor. Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında 45 şiddet mağduru erkeğe koruma sağlandı, 23 erkek KOZA–Şiddet Önleme ve İzleme Merkezlerinde hizmet aldı. Adana'da ise bir erkeğe ''panik butonu'' verildi.

ERKEKLER İÇİN KONUKEVI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, özellikle can güvenliği tehlikesi bulunan ve kalacak yeri olmayan şiddet mağdurlarına sunulan barınma hizmetinden şiddet mağduru erkeklerin de yararlanmasını amaçlıyor. Bunun için İstanbul ve İzmir'de açılması planlanan erkek konukevlerine yönelik çalışmalar sürüyor.

Özellikle kadına yönelik şiddetin önlenmesi için yeni uygulamaya konulan Adana ve Bursa'daki ''Elektronik Destek Sistemi Pilot Uygulaması''dan erkekler de yararlanabiliyor. Bu kapsamda Adana'da şiddet mağduru bir erkeğe panik butonu verildi.

Kanunla, ayrıca 45 şiddet mağduru erkeğe koruma sağlandı. 23 erkeğe de pilot uygulaması sürdürülen KOZA–Şiddet Önleme ve İzleme Merkezlerinde ihtiyaç duydukları hizmetler sunuldu. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER