ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 10:48

Baba - oğul ilk kez yanyana geldi

Baba - oğul ilk kez yanyana geldi

Baba şefkatiyle kucaklaşan, Türkiye'de doğan ilk fil olan yavru İzmir'in keyfine diyecek yok...


İzmir Doğal Yaşam Parkı’nın sevimli fili İzmir, doğumundan sonra ilk kez babası Winner ile bir araya geldi. Annesi Begümcan ve babası Winner ile koşup oynayan İzmir'in mutlu olduğu görüldü.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’nın renkli üyeleri Begümcan, Winner ve yavru fil İzmir, mutluluk tablosu çiziyor. Türkiye’de dünyaya gelen ilk fil olan İzmir, nihayet baba şefkatine kavuştu. İzmir Doğal Yaşam Parkı’nın fil ailesi, 2011 yılının Şubat ayındaki doğumun ardından ilk kez bariyer olmadan bir arada yaşamaya başladı. Yavru fil İzmir, bugüne dek sadece annesinin yanında barınıyor, zarar görmemesi için babası ile bir araya getirilmiyordu.

Doğal ortamdaki sürü şartlarında yavruların annenin yanı sıra diğer dişi filler tarafından da koruma altına alındığını dile getiren İzmir Doğal Yaşam Parkı Müdürü Veteriner Hekim Hakan Öztürk, böyle bir imkana sahip olmayan İzmir’in, gelişim sürecini zarar görmeden atlatabilmesi için bugüne dek babasıyla bir araya getirilmediğini söyledi. Sabırla ve kontrollü bir şekilde aileyi birleştirme yönünde çalıştıklarını dile getiren Öztürk, sonunda anne Begümcan, baba Winner ve yavru fil İzmir’in birlikte yaşamaya başladığını ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER