ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 15:26

Azami gayret istedi

Azami gayret istedi


Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, yatırımların planlanan tarihlerde tamamlanması için kamu kurum ve kuruluşların amirlerinden azami gayret göstermelerini istedi.

Erzurum il koordinasyon toplantısı Vali Sebahattin Öztürk başkanlığında İl Genel Meclisi Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıda söz alan Vali Öztürk, il genelinde 707 kamu projesinin yürütüldüğünü ifade etti. Projelerin tutarının 4 milyar 654 milyon lira olduğunu belirten Öztürk, gelen ödeneğin 362 milyon lira olduğunu, 72 milyon liranın söz konusu projeler için harcandığını aktardı.

Bu ayın ortalarından itibaren inşaat sezonun başlayacak olmasıyla yatırımların hız kazanacağına dikkat çeken Vali Öztürk, yatırımların istenilen seviyeye ulaşması için bütün imkanların seferber edileceğini kaydetti. Öztürk, kamu kurum amirlerinin bu konuda azami gayreti göstermesini istedi.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) Erzurum’un ilk 23’e girmesiyle ilgili değerlendirmede bulunan Vali Öztürk, eğitimde son yıllarda önemli bir ivme yakaladıklarını, yeni stratejiler ve hedefler doğrultusunda hedeflerinin ilk 15’e girmek olduğunu kaydetti.

'366 DERSLİK YAPTIRILACAK'

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ednan Yazıcı ise kurum olarak yıl içerisinde çok sayıda okul ve öğretmen lojmanı yaptıracaklarını dile getirdi. Gelecek haftadan itibaren okul ve lojmanların ihalesinin yapılacağına işaret eden Yazıcı, "Yaz döneminde 3 anaokulu, 366 derslik ve 36 öğretmen lojmanı yapacağız." dedi. Yazıcı, köy yollarının ıslahı ve kanalizasyon çalışmaları için de 10 milyon lira ödenek ayrıldığına dikkat çekti.

'KADASTRO ÇALIŞMALARI YENİLENECEK'

Tapu Kadastro Erzurum Bölge Müdürü Ali Ataman, Aziziye ilçesi ile merkeze bağlı bazı mahalle ve köylerde 40 yıl önce yapılan kadastro çalışmalarının teknik olarak yenileneceğini söyledi. Ataman, Pasinler, Karaçoban ve Köprüköy ilçelerinde de kadastro çalışmalarının yıl içerisinde tamamlanacağını vurguladı. Ataman, Tekman'a bağlı Beyköy, Hanbeyi ve Akçakoca ile Karayazı'ya bağlı Hacıbayram köylerinde de kadastro çalışmalarının gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER