ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 16:38

Ayna Grubu'nun solisti vefat etti

Ayna Grubunun solisti vefat etti

Ayna grubunun eski üyelerinden müzisyen Cemil Özeren, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.


Ünlü sanatçı Cemil Özeren vefat etti. 

Bir yıldır karaciğer yetmezliği tedavisi gören ve 20 gündür Esenler Hayat Hastanesi'nde tedavi altında olan Özeren, dün gece Bahçelievler Medical Park Hastanesi'ne kaldırıldı.

Özeren, yoğun bakım servisinde saat 11.45'te hayatını kaybetti.Yaklaşık bir yıldır karaciğer tedavisi gören Özeren'in durumu iki hafta önce ağırlaştı.

Şarkıcının arkadaşları, Özener'in beş parasız olduğunu ve yardıma muhtaç olduğunu sosyal paylaşım sitelerinde duyurmuştu.

CEMİL ÖZEREN KİMDİR?

Cemil Özeren 1996 yılında ünivesiteden arkadaşı Erhan Güleryüz ile birlikte Ayna grubunu kurdu..

Üniversite eğitimini İzmir'de tamamladı.

Gittiğin Yağmurla Gel isimli şarkısı ile başlayan sanat hayatı 2002 senesinde Bostancı Durağı albümü ile son buldu. Bu albüm sonrası Erhan Güleryüz ile Cemil Özeren yollarını ayırdı.

Daha sonra Destan grubuna katılan Cemil Özeren, bu sene başında çıkarttığı Cemi Cümle isimli solo albümle tekrar zirveye çıkmaya çalışsa da başarılı olamadı. 2002 yılında gruptan ayrılan Cemil Özeren, katıldığı "Bak Kim Dans Ediyor" yarışmasında başarılı bir performans sergilemişti.

CEMİL ÖZEREN'DEN İSTANBUL PARÇASI:

YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

Müzik grubu Ayna'nın üyelerinden Cemil Özeren, karaciğer tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Ayna Grubu solisti ve Özeren'in arkadaşı Erhan Güleryüz, Özeren'in yarın Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceğini söyledi.

Bir yıldır karaciğer yetmezliği tedavisi gören ve 20 gündür tedavi gören sanatçı Cemil Özeren, dün gece başka bir hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Özeren, bugün saat 11.45’te hayatını kaybetti.

Hastaneye gelen Ayna Grubu solisti Erhan Güleryüz, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Güleryüz, Özeren ile son olarak 5 gün önce çalışmalarına başladıkları solo albümüyle ilgili hayallerini konuştuklarını söyledi. Güleryüz, “Günlerdir hastanede Cemil’i yalnız bırakmayan bütün sevenleri ve arkadaşlarına çok teşekkür ederiz. Bu sabah yanına girdim. Elini tuttum anlattım. Tabi 6 gündür zihni kapalı. Bu sabah arkadaşımı kaybettim. Melek gibi bir insandı. Çok seveni vardı. Onu çok özleyeceğimizi söyleyebilirim. En son 5 gün önce yanındaydık. Yeni albüm çalışmasıyla alakalı bir süre önce bizim stüdyoda başlamıştık. Solo albüm çalışmasıyla alakalı hayallerini anlattı. Ondan sonraki gün zihni kapandı. Bütün üniversite arkadaşları ailesi arkadaşımızın yanındaydık. Babası rahatsızlandı şu anda hastanede. Yarın Fatih Camii'nden kaldıracağız. Cemil benim 30 yıllık arkadaşım, dışlanma falan söz konusu olamaz.” ifadelerini kullandı.

Sanatçı Özeren’in tedavisinde bulunan Uzman Dr. Kadir Doğruer ise, sanatçının tüm uğraşlarına rağmen hayatını kaybettiğini belirtti. Doğruer, “Tüm yakınlarına ve sanat camiasına baş sağlığı diliyorum. Uzun zamandır karaciğer yetmezliği nedeniyle takip edildiğini biliyoruz. Bize dün sevk edilmişti. Geldiğinde çoklu organ yetmezliği nedeniyle kritik bir durumdaydı. İleri yaşam destek müdahaleleri yapıldı ancak bunlara yanıt alınamadı. Sabaha doğru durumu çok ağırlaştı ve öğlen saatlerinde vefat etti. Bize daha ileri müdahaleler yapılabilmesi ümidiyle getirildi. Karaciğer yetmezliği çok ileri düzeydeydi. Bu düzeydeki bir durumdan kurtulmak mümkün değil.” ifadelerinin kullandı.

Hayatını kaybeden Özeren’in yarın öğle namazında Fatih Camii’nde kılınacak namazın ardından Büyükçekmece’de toprağa verileceği kaydedildi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER