ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 11:06

Ayıların yiyecekleri için soğuk hava deposu

Ayıların yiyecekleri için soğuk hava deposu


 Bursa’nın Karacabey ilçesinde bulunan Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, ayıların yiyeceklerinin korunduğu soğuk hava odası yenilendi.

Merkezde, nesli tehlike altında olan, yaban hayatına uyum gösteremeyen, yaralı ya da bakıma muhtaç yavru hayvanlar tutuluyor. Tesiste, aslan-kaplan, su kuşları, kurt-tilki, yırtıcı kuşlar, sürüngenler, geyik-karaca ve maymunlar için tedavi ve rehabilitasyon bölümleri bulunuyor.

Türkiye’de bu amaçla yapılan tek tesis konumumdaki ve Su İşleri Bakanlığı II. Bölge Müdürlüğü Karacabey Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki hayvanlar, tedavi rehabilitasyonun ardından doğaya salınıyor. 62 adet ayının rehabilitasyon gördüğü merkezde, hayvanların tedavi ve bakımları devam ediyor. Ayıların ihtiyacı olan meyve sebze ve diğer yiyeceklerin bozulmaması için soğuk hava odası yenilenerek hizmete açıldı. Soğuk hava odası sayesinde yazın sıcağında yiyecekler bozulmayacağı gibi kışın da hayvanlara temiz yiyecekler verilebilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER