ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 18:59

Aydınlı girişimciler belgelerini aldı


Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve KOSGEB işbirliğiyle uygulamalı girişimcilik eğitimi kursunu tamamlayan 118 kursiyer sertifikalarını aldı.

Sertifika töreninde konuşan KOSGEB Aydın İl Müdürü Turgut Gözen, belgelerini alan kursiyerlere “Girişimcilik ruhuyla proje hazırladığınızda tüm kapılar size açılır. Benim bir fikrim var diyor, ancak nasıl yazacağımızı bilmiyorduk. Bu eğitimleri aldık. İş planı yazmasını öğrendik. Ne istediğinizi, nerede zarar edeceğinizi biliyorsunuz. Yarın projelerle geldiğinizde KOSGEB’in imkânlarından yararlanmanız için gayret edeceğiz.” dedi.

Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik salonunda düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Hulusi Akşit, "Kursu tamamlayan arkadaşlarımızla çok mutlu olduk. Bu girişimcilerimiz kendi iş yerlerini açtıklarında daha da mutlu olacağız. Bizim hedefimiz işyeri açılması ve odamıza üye kazanmaktı.” açıklamasını yaptı.

Girişimcilerin ülke ekonomisine ve istihdama katkısı olacağını ifade eden Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Semih Meriç, “Kendi sorunlarımızı başkalarının çözmesini bekleyemeyiz. İstihdam probleminin çözümü küçük esnaf sanatkârın işini kendisinin kurması ve bununla beraber başkalarına istihdam oluşturmasıdır. Bu konuda girişimlerimizin yanındayız.” şeklinde konuştu.

Program sonunda, 70 saat kurs görerek başarı sağlayan kursiyerlere belgeleri verildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER