ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 15:24

Avanoslu turizmciler sektörü konuştu


Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Nevşehir’in Avanos ilçesinde, turizm sektörü yetkilileri bir araya geldi.

İlçeden geçen Kızılırmak kenarında bulunan Mado Kafe’de düzenlenen toplantıya; Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan, Belediye Başkanı Dr. Mustafa Körükçü ve turizm alanında faaliyet gösteren sektör temsilcileri katıldı.
Toplantıda Avanos’un tanıtılması noktasında, destinasyonel ortak tanıtım çalışmaları, turizmin sorunları, çözümü önerileri, el sanatları ve alternatif turizm faaliyetleri gibi birçok konu üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.

İlçenin son yıllardaki gelişimine bağlı olarak bölgede cazibe merkezi haline geldiği, bununla birlikte markalaşma ve tanıtım hususunda, turizm temsilcileri, mülki amirler ile sektörde faaliyet gösteren yetkililerin birlikte istişare toplantılarına öncülük etmesi ve çalışmalar yapması kararlaştırıldı.
Sohbet ortamında gerçekleştirilen ilk toplantıda; ilçenin tanıtımı, markalaşması ve turizm sorunlarının ele alınarak bu sorunların çözümü noktasında önerilerin sunulması ve toplantıda derlenen başlıkların daha sonraki toplantılarda ele alınması kararı da alındı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER