ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Nisan 2014 Pazartesi 20:17

Atvin'de 12 bin kişi aynı anda horon tepti

Atvinde 12 bin kişi aynı anda horon tepti


Artvin'de Turizm Haftası etkinlikleri başladı. Yemek yarışması ile başlayan şenliklerde, yaklaşık 12 bin kişi ile rekor horon denemesi damgasını vurdu.

Artvin Valiliği önünde toplanan kalabalığa konuşan Vali Kemal Cirit, "Artvinlilerle bir ilki başarmak için bir aradayız ve umuyorum ki bunu sizlerle birlikte başaracağız Bugün Artvin tarihe bir not düşecek. Kardeşiliği samimiyeti ve coşkuyu bizlerle paylaşacak foklarüyle, kültürüyle ve misafirperverliği ile ben de varım diyecek. Belki bu meydanlar binlerce insanı üzerinde taşıdı ama bugün folklaru ve horonu taşıyacak. Bunun için kayılan tüm Artvinlilere teşekkürlerimi iletiyorum. Yeniden aramızda bulunduğunuz için teşekkür ediyorum." dedi. Cirit Artvin'in turizm ve eğitim şehri olacağını belirtti.

Artvin Valilik önünde toplanan kalabalık önce, Gürcistan Halk Dansları Topluluğu'nun gösterisi ile coştu. Daha sonra Karadenize has yöresel kıyafetlerin sergilendiği Defile ile devam edilen programda, 7den 70 e kadar yaklaşık 12 bin kişi ile rekor horon denemesi yapıldı. Yaklaşık 2 kilometrelik İnönü ve Cumhuriyet caddelerinde Horon için hazırlanan topluluğa, protokol üyeleri de dahil oldu. Vali Cirit'in başlama işareti ile başlayan horon yaklaşık bir saat sürdü.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER