ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 12:23

Atıklar minik ellerde farklı objelere dönüşecek


Forum Kayseri’nin, minik ziyaretçileri için hazırladığı yarıyıl programında çok eğlenceli ve keyifli etkinliklerin yanı sıra sürpriz hediyeler de yer alacak. Bu kapsamda açılan Geri Dönüşüm Atölyesi’nde gazete, kağıt, pet şişe gibi atıklar miniklerce tasarlanarak farklı objeler elde edilecek.

Forum Kayseri, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemini tamamlayarak yarıyıl tatiline giren çocuklar için program hazırladı. 26 Ocak’ta başlayacak 5 ayrı atölye etkinliğini içeren program 10 Şubat’a kadar devam edecek. 16 gün boyunca her gün 14.00 ile 17.00 saatleri arasında düzenlenecek moda, geri dönüşüm, kukla hobi ve oyuncak atölyeleri ile çocuklar, tatillerini en iyi şekilde değerlendirecek.

Minik ziyaretçileri için eğlenceli bir yarıyıl tatil etkinliği hazırlayan Forum Kayseri’de çocuklar, el becerilerini geliştirerek, günlük hayatta kullanılan ya da kullanılamaz hale gelen malzemelerden kendi hayal dünyalarını tasarıma dökecek. Hobi Atölyesi ile günlük hayatta görmeye alıştığımız malzemeler Forum Kayseri’nin minik ziyaretçileri tarafından bambaşka bir şekle bürünecek. Keçeden kağıda, boncuktan pet şişeye kadar pek çok malzeme ile çocuklar yepyeni aksesuarlar, objeler ve eşyalar tasarlayacak.

Forum Kayseri’nin “Oyuncak Atölyesi” ile çocuklar boncuk, kumaş, keçe, elyaf, çorap gibi çeşitli malzemeler kullanarak kendi oyuncaklarını kendileri yapacak. Günlük hayatta çöp sayılabilecek malzemeler, Forum Kayseri’nin Geri Dönüşüm Atölyesi’nde sıra dışı objelere dönüşecek. Minik parmaklar, gazete, kağıt tabak, pet şişe, pipet gibi materyalleri kullanarak yepyeni ve farklı objeler tasarlayacak. Bu etkinlik sayesinde atık malzemelerin geri dönüşümü sağlanacak ve çocuklar doğaya katkı sağlama bilinci edinecek.

Forum Kayseri’nin Moda Atölyesi’nde minikler, sıradan bir kıyafeti ya da aksesuarı, hayal güçlerini ve el becerilerini kullanarak eşsiz bir tasarıma dönüştürecek. Bu etkinlik ile minikler, kendi tarzlarını keşfederek sıra dışı aksesuarlar ve kıyafetler tasarlayacak.

Minikler yün, kumaş, boncuk ve karton gibi malzemeler kullanarak hayal kahramanlarının kuklalarını yapacak. 25-26-27 Ocak tarihlerinde Forum Kayseri’de bulunan mağazalardan yapılan 100 TL’lik alışveriş fişi ile karnesini danışma noktasına getiren 3-10 yaşları arasındaki ilk 200 çocuk, Kayseri Rekreasyon Merkezi’nden ücretsiz jimnastik kursu kazanma fırsatı yakalayacak.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER