ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Temmuz 2014 Pazar 15:03

Atatürk Havalimanı'nda İsrail protestosu

Atatürk Havalimanında İsrail protestosu

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek isteyen bir grup, Atatürk Havalimanında basın açıklaması yaptı.


Grup üyeleri, yurtdışından gelen yolculara 5 farklı dilde yazılmış protesto içerikli dövizleri göstererek dünyanın bu konuda sessiz kalmamasını istedi.

İsrail'in Filistin-Gazze'ye yönelik silahlı saldırısını protesto etmek isteyen, aralarında eğitimcilerin de bulunduğu bir grup, saat 13.00'de Atatürk Havalimanı dış hatlar geliş terminalinde basın açıklaması yaptı.

'BİZ HERHANGİ SIRADAN İNSANLARIZ'

Grup adına açıklama yapan ve öğretmen olduğunu belirten Umut Yanlık, "Biz herhangi sıradan insanlarız. Bunu özellikle söylemek istiyorum. Çünkü bu eylemin herhangi bir derneğin desteği ile yapmıyoruz. Mensup olmak eğer hak ise ondan da utanç duymayız. Özelikle şunu belirtmek istiyorum. Sıradan insanlar İsrail’in Gazze kuşatmasına, karşı bir kuşatma davranışı gösterebilirler." diye konuştu.

'YURTDIŞINDAN GELEN YOLCULARI İSRAİL VAHŞETİ KONUSUNDA UYARMAYI AMAÇLADILAR'

Genelde ‘Ben ne yapabilirim ki?’ denildiğini belirten Anlık, "Biz mahalleden okuldan tanışan herhangi insanlarız. Biz özellikle dış hatlardan gelen yolculara dönük 5 farklı dilde pankart hazırladık. Hepsi ortak şeyi söylüyor. Gelen insanlara şunu söylüyor: 'Sizin geldiğiniz yerlerde vicdandan insanlıktan eser kaldı mı?', İkinci soru ise: 'Siz İsrail’in bu vahşetine karşı sessiz kalanlardan mı olacaksınız?' Siyonizmin ortak bir tekniği var; ‘Zulmet ama mazlum gibi görün’. Biz bu yalanı ortaya çıkarmak için eylem yapıyoruz. Şunu soralım; ‘Ey dünya insanları dünyanın dört bir tarafından geliyorsunuz. İsrail’in saldırısına karşı dünya kör, sağır, duyarsız. Sizin geldiğiniz yerlerde insanlık varsa biz onu özledik.’ Bunu iletmek istiyoruz." sözleri ile konuşmasını tamamladı.

İSRAİL VAHŞETİNİ GELEN YOLCULARA DÖVİZLERLE SORDULAR

Açıklamanın ardından Havalimanı emniyet müdürlüğü yetkilileri, eylemlerini sona erdirmeleri yönünde grup üyelerini uyardı. Resmi polis memurlarının da güvenlik amacıyla açıklama yapılan bölgeye geldikleri gözlendi. Emniyet yetkilisinin daveti üzerine havalimanının dışına çıkmayı kabul eden grup, ellerinde taşıdıkları ve 5 farklı dilde yazılmış İsrail'i protesto içerikli dövizleri, yurtdışından gelen yolculara göstererek alanı terk etti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER