ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 00:49

Aşure yarışmasının birincisi altınla ödüllendirildi

Aşure yarışmasının birincisi altınla ödüllendirildi


Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde Muharrem ayı dolayısıyla Kadirli Eğitim, Sağlık ve Gönüllüleri Derneği (Gönül-Der) tarafından en güzel aşure yarışması düzenlendi. Yarışmada birinci olan Muhide Köse'ye altın hediye edildi.

Yükseller Düğün Salonu'ndaki yarışmada 20 kadın hünerlerini sergiledi. Dernek yetkilisi Mediha İspir, Kadirli’de ilk defa bir aşure yarışması düzenlendiğini belirtti.

Muharrem ayı dolayısıyla düzenledikleri aşure yarışmasına 20 kadının katıldığını ve Kadirli'de en güzel aşure yapan kadını aradıklarını belirten İspir, "Aşurelerimizin hepsi görüntü ve sunum olarak birbirinden iddialı. Bu noktada juri üyelerimiz çok zorlanacak diye düşünüyorum. Kadirlili bayanlara çok teşekkür ediyorum. Katılım gerçekten çok güzel. Yarışmada ödül olarak birincimize altın veriyoruz. Diğer katılanları da çeşitli hediyelerle ödüllendireceğiz. Bizimle bu güzel günü paylaşan tüm Kadirli halkına teşekkür ediyoruz." dedi.

Juri üyelerinin yaptığı değerlendirmede Muhide Köse'nin yaptığı aşure birinci seçildi. Kösenin ödülünü jüri üyelerinden Doktor Nesrin Aksak verdi.

Programa katılan Grup Tebessüm'ün seslendirdiği ilahiler katılımcıların beğenisini kazandı. Yoğun ilgi gören programa katılan davetliler de Gönül-Der yönetimine teşekkür etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER