ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 14:28

ASMEK kursiyerlerine ilkyardım eğitimi verildi

ASMEK kursiyerlerine ilkyardım eğitimi verildi


Medical Park Antalya Hastane Kompleksi işbirliğiyle Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Meslek Edindirme Kursları’nda (ASMEK) eğitim görenler için ‘ilk yardım’ konusunda seminer düzenlendi.

ASMEK Lara ve Çaybaşı şubelerinde verilen seminerde kanamalar, yaralanmalar, kırık-çıkıklar, zehirlenmeler gibi birçok konuda ilk müdahalenin nasıl yapılacağı konusunda bilgi verildi. Göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçması, hayvan ısırıkları, böcek sokmaları ve elektrik çarpması gibi birçok önemli konuda da ilk yardım müdahalelerini anlatan eğitmen İlker Ayten, “Herhangi bir kazayla karşılaştığımızda ilk müdahaleyi yaparken öncelikle kendimizin, kazazedenin ve çevrenin güvenliği ön planda olmalıdır.” dedi.

Zamanında yapılan ilk yardımın hayat kurtardığına dikkat çeken Ayten, “Bu nedenle ilk yardım bilgilerini doğru öğrenmek önemli. Karşılaştığımız kazalarda bilmediğimiz bir uygulamayı kesinlikle yapmamalıyız. Bildiğimiz uygulamayı da panik yapmadan gerçekleştirmek başarıyı arttıracaktır. Sonuç olarak, ilk yardımla ilgili yeterli bilgiye sahip olursak yardıma ihtiyacı olan insanlara faydamız olur.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER