ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 15:17

Aşçılar Yarışması’nda üçüncü oldu

Aşçılar Yarışmasında üçüncü oldu


Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursu (AKMEK) öğrencileri, Türkiye Aşçılar Federasyonu Uluslararası 5. Altın Kep Aşçılar Yarışması’nda üçüncülük elde etti.

Türkiye Aşçılar Federasyonu önderliğinde Şefler Birliği'nin organize ettiği ve 10 kategoride yapılan yarışmaya yaklaşık 40 beş yıldızlı otelin ve yurt içi ile yurt dışından şefleri de katıldı. Mutfak sanatı ve aşçılık mesleğine büyük katkı sağlayan ve Michelin yıldızına sahip 11 şefin jüri üyeliği yaptığı yarışma sonunda, AKMEK ekibi üçüncü oldu.

AKMEK Mutfak Öğretmeni Ramazan Dede, öğrencileri Celalettin Özer ve Pınar Ural ile birlikte katıldığı Uluslararası 5. Altın Kep Aşçılar Yarışması’nda Modern Türk Mutfağı kategorisinde üçüncülük elde ettiklerini söyledi. AKMEK aşçılık kursunda eğitim gören Pınar Urlu ve Celalettin Özer, profesyonel aşçıların sınırsız donanımla katıldıkları bir yarışmada yer almayı dahi hayal edemezken, bugün Uluslararası 5. Altın Kep Aşçılar Yarışması’nda ekip olarak derece elde etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

AKMEK aşçılık kursunda öğrencilere sıcak sosları, çorba, sebze, salata, et ve kuru baklagil yemeklerini hazırlayabilme, yumurta, makarna ve pilav pişerebilme, su - deniz ürünlerini hazırlayabilme, yiyeceklerin özelliğine uygun saklama yöntemini belirleyebilme yetenekleri kazandırılıyor. Tüm etapları başarıyla tamamlayan kursiyerler, ‘aşçı yardımcısı’ sertifikası almaya da hak kazanıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER