ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Temmuz 2014 Cuma 16:17

Artık yüzmek serbest

Artık yüzmek serbest

Kaleköy’de bulunan iki bölgenin yüzme alanı olarak kullanılmasına karar verildi


Antalya’nın gözde turizm merkezlerinden Kekova’nın sorunlarını gidermek ve cazibe merkezi olması amacıyla bir dizi karar alındı.

Toplantıda günübirlik tatilcilerin ve yat turizminin yoğun yaşandığı Kekova Bölgesi’nin sorunları ve tatilcilerin kurula yaptığı şikayetler değerlendirildi. Deniz Turizm Kurulu, Batık Kent’te tekne turana çıkan turist gruplarına eşlik eden rehberlerin bölgeyi anlatırken kullandığı mikrofondan kaynaklı yükses ses şikayetini değerlendirdi. Bu sesin tatil için gelen diğer turist gruplarını ve bölge halkını rahatsız ettiği belirtilerek, bölgede çalışan rehberlerin artık mikrofonlarını kimseyi rahatsız etmeyecek şekilde kullanması kararı alındı.

Ayrıca, Kaleköy’de bulunan iki bölgenin yüzme alanı olarak kullanılmasına karar verildi. Gelecek turizm sezonunda uygulanmak üzere, Batık Kent ve Simena Antik Kenti’ne günübirlik tekneler için yeni bir rota çizildi. Kaleköy’deki iskelelerin tadilat ve yenilenmesi için de yeni bir proje yapılması konusunda karar alındı.

BÖLGE 1 MİLYON TURİST ÇEKİYOR

Demre Kaymakamı Yusuf İzzet karaman, "Kekova, bölge, Türkiye ve dünya turizminde bir marka. Günbirlik ve mavi yolculuk yat turizminin merkezi. Yılda yaklaşık 1 milyon turist gelen bir yöre. Bu nedenle bölgemizi hak ettiği yere taşımak için yeni kuralları uygulamaya koyduk" diye konuştu
 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER