ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 10:38

Antalya'da ''Nitelikli dolandırıcılık'' operasyonu


Antalya'da kamulaştırılmış arazilerin parasını hak sahipleri yerine resmi belgede sahtecilik yaparak kendi hesaplarına yatırdıkları iddia edilen 1'i kamu görevlisi 8 kişi gözaltına alındı.
     AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Antalya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 8 aylık teknik ve fiziki takibin ardından resmi belgede sahtecilik yaparak dolandırıcılık yaptıkları öne sürülen bir örgüte operasyon düzenledi.
     Operasyon kapsamında hemşire D.A. ile Karayolları Bölge Müdürlüğü'nde güvenlik görevlisi olan A.İ, A.Ç, O.Y, M.E, İ.K. ile U.S. ve K.E. gözaltına alındı. Operasyon kapsamında yurt dışında bulunduğu belirlenen Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü'nde görevli E.T. ile Antalya'da müteahhitlik yapan M.H'nin de arandığı bildirildi.
     Örgütün, resmi belgede sahtecilik yaparak örgüt üyeleri adına evrak düzenlediği ve Karayolları tarafından kamulaştırılan arazilerin hak sahiplerine ödenmesi gereken parayı, arazi sahibini kendileri gibi gösterip hesaplarına yatmasını sağladıkları öne sürüldü.
     Örgütün bu şekilde kamulaştırılmış arazilerin sahiplerine ödenmesi gereken 423 bin 797 lirayı kendi hesaplarına aktardıkları iddia edildi.
     Örgüt üyeleri, sorgularının ardından ''Resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık'' suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER