ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 19:46

Antalya'da dolandırıcılık iddiası


Antalya'da ev satma vaadiyle dolandırıldıklarını iddia eden bir grup, eylem yaptı.
Kendilerini dolandırdıklarını iddia ettikleri firmanın Meydan Kavşağı'ndaki şubesinin önünde bir araya gelen grup, "Çocuklarımıza kurduğumuz hayalerimizi çaldınız", "Sağlığımızdan olduk, hakkımızı istiyoruz", "Sertifikalı dolandırıcılar" yazılı dövizler ile bir süre oturma eylemi gerçekleştirdi.
Mağdurlardan Arzu Başol, yaptığı açıklamada, 40 bin lira kaybettiğini anlatarak, mağdur durumda olduğunu söyledi. Tek istediklerinin haklarını almak olduğunu kaydeden Başol, "Emlak firması, inşaatların 8 ay içinde biteceğini söyledi ancak aynı evi birçok kişiye satmışlar, mağdurlara sahte makbuz vermişler. Yetkililerden yardım istiyoruz. Durumumuz çok kötü" dedi.
Mutlu Kabar ise ev almak amacıyla parmağındaki nişan yüzüğünü dahi sattığının ifade ederek, "2011 Haziran ayında emlak şirketine 25 bin lira verdim ancak daha sonra evin olmadığının gördük. Yani dolandırıldığımızı anladık" diye konuştu.
Bir süre daha slogan atarak eylemlerini sürdüren grup, daha sonra bölgeden ayrıldı.
Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri şikayet üzerine 27 Mayıs'ta bir inşaat firmasına, Kepez ilçesindeki bazı mahallelerde yapılan binalarda bir daireyi birden fazla kişiye sattığı gerekçesiyle operasyon düzenlenlemişti.
Operasyon kapsamında gözaltına alınan firma sahibi Ahmet S. ile firma müdürü Orhan E, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı. Ev almak isteyen yaklaşık 250 ailenin 30 bin ile 90 bin lira arasında dolandırıldığı belirtilmişti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER