ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 19:44

Annesinin adını çeşmede yaşatacak

Annesinin adını çeşmede yaşatacak


Yozgat Genç Sanayici ve İşadamları Derneği (YOGSİAD) Başkanı ve Çelikler Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Çelik, kısa bir süre önce vefat eden annesi için 35 gurup köy yolunun bulunduğu güzergaha çeşme yaptırdı.

Başkan Çelik yaptığı açıklamada, vefat eden annesinin adının yaptırdığı çeşmede yaşayacağını söyledi. Çelik, "Annem Hacı Ayşe Çelik için Yerköy ilçesine bağlı grup köy yollarının bulunduğu güzergaha yol kenarına 5 kilometre uzaklıktan su getirerek çeşme yaptırdım. Buradan başta Hacıuşağı köyü sakinleri olmak üzere araçları ile ilçeye giden yada ilçeden köye giden vatandaşlarımız su ihtiyaçlarını karşılıyor. Yine köy sakinlerimiz hayvanlarını buradaki çeşmeden suluyor." dedi.

Toplumda insanların ancak eserleri ile yaşadığı ve yaşatıldığını ifade eden Çelik, "İmkanları olan insanlarımız bu gibi hayır işleri yaparak halka faydalı olabilir. Bu çeşmeden insanların yanı sıra doğadaki bütün canlılarda istifade ediyor. Allah rızasını kazanmak için bu tür hizmetlere vesile olmak çok önemlidir inşallah yine bu gibi hizmetlerin gerçekleşmesine vesile oluruz." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER