ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 22:15

"Anne Sütü Projesi’nden vazgeçilmeli"

"Anne Sütü Projesinden vazgeçilmeli"


SİVAS (CİHAN)- Saadet Partisi (SP) Sivas Gençlik Kolları Başkanı Yasin Durak, Anne Sütü Bankası Projesi’nin iyi niyetlerle yola çıkılsa bile toplum geleceği açısından zararlı sonuçlar doğuracağını öne sürdü.

        Yasin Durak, Kent Meydanı’nda yaptığı basın açıklamasında Anne Sütü Projesi’nden vazgeçilmesini istedi. Sağlık Bakanlığı'nın projesinin iyi niyetle yola çıksa bile toplumun geleceği açısından zararlı sonuçlar doğurabileceğini kaydeden Durak, "Toplumsal çözülmenin yaşandığı, akrabalık ve komşuluk ilişkilerinin sıfırlandığı, merhametin ve yardımlaşmanın, şehirlerimizin sokaklarını, bankalara terk ettiği bir süreç yaşanırken ortaya atılan Anne Sütü Projesi de aile bağlarımızı dejenere edebilecek bir uygulamaya dönüşebilir." şeklinde konuştu.

        Sözlerinin devamında anne sütünün bebek sağlığı açısından öneminin herkesçe bilindiğini ve Anne Sütü Bankası’nın duyarlı aileler için bir çıkış yolu olabileceğini söyleyen Durak, "Ancak aile bağları, nikâh ve evlilik bağları Süt Bankası Projesi kapsamında ilerleyen süreçte küresel ekonomiye eklemlenmiş bir uygulamaya dönüşmesi muhtemel bir girişime kurban edilmemelidir." ifadelerine yer verdi.

        Durak, halkın bu projeye tepkisini süt bankasından süt almayarak göstermesini de istedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER