ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 10:59

Ankaraya yeni bir alan kazandırıldı

Ankaraya yeni bir alan kazandırıldı


Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kurtboğazı Barajı ve çevresini yeniden düzenledi. Baraj çevresinde ihtiyaca yönelik düzenlemeler yapılırken, yeni piknik alanları oluşturuldu, eski yollar küçük küp taşlarla estetik olarak döşendi.

 Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hatice Akgül, “Kurtboğazı Barajı ve çevresinde tamamen vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik olarak çalışmalar sürdürdük. Artık burası bölge halkının güven içinde piknik yaparak nefes alabileceği, spor yapabileceği, dinlenebileceği bir cazibe alanı haline geldi.” dedi.

BALIK TUTMA KIYISINA YAYA ULAŞIMI SAĞLANDI

Kurtboğazı Barajı çevresinde yoğun bir çalışma yaptıklarını aktaran Akgül, Kurtboğazı Barajı Rekreasyon Alanı çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi: “Öncelikle 538 bin metrekarelik rekreasyon alanının 50 bin metrekarelik piknik bölgesinde, kullanılamaz hale gelen ana yollarda iyileştirme yaptık. Çevre düzenlemesi, temiz su hatlarının yenilenmesi, mevcut yolların asfaltlanması, ara yollara küp taş döşenerek yenileme, seyir terasları oluşturulması, piknik alanlarının düzenlenmesi, aydınlatma direklerinin yenilenmesi, tuvaletler, mevcut çeşmelerin iyileştirilmesi yapıldı. 5 adet yeni çeşme yapılması çalışmaları sonrasında, eskiden mevcut olan sportif balık tutma kıyısına da merdivenlerle doğal dokuyu bozmadan yaya ulaşımı sağladık.”

BARAJ GÖLÜ VE ORMAN ALANI ÇİTLE ÇEVRİLDİ

Akgül, Büyükşehir Belediyesi ekiplerince, 2 çocuk oyun alanının da yenilendiği Kurtboğazı’nda, 24 saat görev başında olan güvenlik elemanlarının bulunduğunu söyledi. Akgül, Ankara’nın içme suyunu karşılayan baraj gölünü koruyan eski çitlerin panel çitle yenilendiğini, orman bölgesine de girilmemesi için tel çit çekildiğini anlattı. Ayrıca, kum zeminli voleybol, futbol sahaları yapılan alanda; piknik alanlarına banklar, piknik masaları, pergoleler ve çöp kutuları da yerleştirildiğini açıklayan Akgül, vatandaşların arabalarını park etme sorununun ise 3 ayrı noktada yapılan otopark alanı düzenlemeleriyle çözüldüğünü kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER