ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 10:50

Amman Belediyesi'nden ziyaret

Amman Belediyesinden ziyaret


Ürdün'ün başkenti Amman Büyükşehir Belediyesi’nden bir heyet, Sincan Belediyesi’ni ziyaret ederek hizmette kullanılan teknolojiyi inceledi. Ammanlı yetkililer, Kent Bilgi Sistemi'nden canlı yayın kameralarına, ücretsiz kablosuz internet ağından elektronik ödeme sistemlerine kadar pek çok konuda bilgi aldı.

Amman Büyükşehir Belediyesi Bilgi Sitemleri Müdürü ve uzmanları, Sincan Belediyesi’nin Kent Bilgi Sistemleri uygulamasını incelemek üzere Ankara'ya geldi. Amman Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri (CIS) Müdürü Hasan Kiswani, Sincan Belediyesi'nin altyapı, donanım ve elektronik kent çözümlerinden etkilendi. Canlı yayın kamera sistemi, 3 boyutlu kent rehberi, elektronik ödeme, elektronik imar harita sistemlerini inceleyen Kiswani, “Sincan Belediyesi’nin 2 yıldır kullandığı bu sistem ve altyapının bir benzerini de Amman’da hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu yatırım ve hizmetlerinden dolayı Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’yı tebrik ediyorum.” diye ifade etti.

Amman’da da Sincan Belediyesi’nin kullandığı Kent Bilgi Sistemi uygulamasını kullanacaklarını söyleyen Kiswani, Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya, kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı da teşekkür plaketi verdi. E-belediyecilik uygulamasının vatandaşı memnun ettiğini belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Belediyeler, vatandaşı memnun etmek için var. O nedenle bizim için hizmetlerimizin sosyal boyutu daha önemli. Vatandaşı memnun edecek, onların hayatlarını kolaylaştıracak hizmetlere imza atıyoruz. E-belediyecilik uygulamasıyla vatandaşımız belediyeye gelmeden internet üzerinden birçok işini halledebiliyor. Ürdün’e de bu vesileye örnek olmak bize gurur verdi.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER